OHLÉDNUTÍ: Střípky virtuální kultury

Za normální situace bychom pro vás v listopadu uspořádali skoro dvacítku akcí – divadla pro dospělé i děti, koncerty, Cestovatelské kluby a další setkání – a k tomu desítky filmových projekcí, které by nabídlo kino Sféra. Mohlo by se možná zdát, že veškerá naše činnost se zastavila, ale není tomu tak. Budova Střelnice sice zela prázdnotou, ale kulturu jsme umřít nenechali.

Opět jsme hloubali, jak vám nabídnout i něco víc než jen zmínky o dalších a dalších zrušených pořadech a o dalším prodloužení uzavření recepce KC Střelnice. Na začátku měsíce se tak již potřetí rozjel náš online Kavárenský kvíz, který se po dvou předchozích konáních na našem instagramovém účtu přesunul na platformu dostupnou všem. Pravidla kvízu i skladba otázek odpovídaly skutečnému kvízu, který pořádáme v kavárně KUS, ačkoli i tentokrát zde soutěžili pouze jednotlivci.

O kvíz byl zájem, celkem se ho zúčastnilo 60 soutěžících. Ti odpovídali na otázky o Českém ráji, o animovaných filmech, o hradech a zámcích, o historii automobilů a nakonec jsme se ptali na svět J. R. R. Tolkiena. Účastníci kvízu se skvěle bavili a vypovídají o tom i jejich reakce. „Moc pěkná témata a důstojná náhrada ‚offline‘ kvízu,“ napsala na závěr kvízu Adéla, která utržila 48/65 bodů a stala se jedním z našich vítězů.

Skvělý kvíz. Díky za něj,“ napsala nám Dana. A nakonec vzkaz od Jany, která je pravidelnou účastnicí kvízů v KUSu: „Moc děkuji alespoň za tuto verzi kvízu. I když to týmové napětí a společenskou událost nenahradí. I tak jsem se na něj těšila. V říjnu jsem si moc přála, abychom ho ještě stihli, a doufala jsem, že opět stihneme i ten listopadový. Moc děkujeme za udržení této skvělé akce.“ Vítězem kvízu se stal Martin, který dosáhl neuvěřitelného skóre 53/65 bodů a jako jediný překročil bodovou hranici 50 bodů. Ale ani jeho účast se neobešla bez zádrhelů. „Tematicky mi to hodně sedlo, ale byly tam otázky, kde bych si vytrhal vlasy. Třeba ten hrad na obrázku, říkal jsem si, že to vezmu vylučovací metodou, Rotštejn to není na 100 %, tam jsem byl několikrát. Kozlov to taky není, tam nic nezbylo…,“ popisuje se smíchem otázku Martin, jejíž správná odpověď zněla právě Rotštejn.

Všem účastníkům ještě jednou děkujeme, že se zúčastnili a podpořili náš kvíz v této nelehké době. Zároveň věříme, že jim tato zábava zpestřila den a že se třeba dozvěděli něco nového. Těšíme se i na vás u dalšího chytrého soutěžení! (Opět online již ve čtvrtek 10. prosince.)

Vedle toho jsme se věnovali historii, prošli jsme náš fotoarchiv a našli desítky fotografií, o které jsme se s vámi rozhodli podělit. Mezi perličkami jsme objevili například i historické fotografie turnovského divadla. Na našem facebookovém účtu tak bude postupně k vidění a přečtení vývoj našeho divadla od výstavby přes četné rekonstrukce až po podobu současnou. (Tyto fotografie i s komentářem naleznete také na našem webu www.kcturnov.cz v záložce FOTOGALERIE.) Na dobových fotografiích si dále mimo jiné připomeneme tradiční turnovské pořady a akce a zavzpomínáme na budovu „staré“ Střelnice. Fotoseriál s názvem Pohledy do minulosti poběží na našem Facebooku minimálně do konce letošního roku, zavzpomínejte si společně s námi.
 

Červen 2023
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.