OHLÉDNUTÍ: Pozvolný návrat k „normálu“

S příchodem teplého a slunečného počasí se mnohým z nás vlil do žil nový život, nová energie a pozitivní přístup k budoucnosti. K dobré náladě mohly přispět i viditelné aktivity kulturního centra, které plynule navázaly na květen, kdy se zpátky do hry mohlo vrátit alespoň kino Sféra.

Právě provoz kina byl první vlaštovkou našeho kulturního programu a na dlouhou dobu jedinou. Jak provozovat kino za stávajících omezení a nařízení? Nebylo to jednoduché. A už vůbec ne s přihlédnutím k neustálým a poměrně často náhle se měnícím vládním nařízením. Dodržování hygienických pravidel jsme ale nebrali na lehkou váhu a i přes veškeré nepohodlí jsme se snažili příchozím divákům zprostředkovat v prostorách kina co nejpříjemnější zážitek. Těm odvážlivcům, kteří se s rouškami a odepřeným občerstvením přes to všechno vydali vstříc filmovým projekcím, děkujeme, protože právě tito skalní fanoušci nám ukázali, že o filmové zážitky mají zájem v jakékoli podobě, a nám se tak potvrdilo, že otevřít opět dveře kina rozhodně nebyl chybný krok. Naopak, našim divákům jsme ukázali, že tu pro ně jsme a jsme připraveni.

Netrpělivě jsme očekávali příchod 17. června, kdy se promítání přestěhuje pod širé nebe, tedy do letního kina. Tamní podmínky totiž vzhledem k situaci poskytují mnohem přívětivější prostředí. Zahájení provozu připadlo na čtvrtek 18. června, první projekce v „letňáku“ a promítání filmu Kalifornský sen se ovšem kvůli deštivému počasí nakonec neuskutečnilo. Ono vysněné zahájení promítání pod hvězdami se zkomplikovalo i v následujících dnech. Pravý začátek fungování letního kina se tak odehrál až při čtvrté plánované projekci, kdy nakonec letní sezónu pomyslně otevřel Ivan Trojan s filmem Bourák.

Zlom přišel až později, kdy bohatý program dalších červnových dní nalákal stovky diváků, a pravá letní atmosféra tak konečně dorazila. Kromě plánovaných filmových projekcí se během června program letního kina naplnil také několika dalšími akcemi na následující měsíce, o kulturu tedy rozhodně nebude nouze. Těšte se na hudební fantazii v podání Podkrkonošského symfonického orchestru, energický koncert kapely Jelen, dobře známého Cavemana a v neposlední řadě také na sličné trio Nikol Štíbrová, Martina Pártlová a Veronika Arichteva, tedy 3v1. Filmový program bude letos doplněn skvělými akcemi, a pokud stále hledáte odpověď na to, zdali letos bude Filmový víkend, tak určitě ano! A to tradičně v první polovině srpna.

Během června se také vrátil život do ostatních prostor Střelnice. Do kluboven opět zavítali kurzisté či žáci autoškoly, odehrálo se několik pravidelných cvičení v zrcadlovém sále, do foyer se vrátili pánové z Fotoklubu Safír, aby zde nainstalovali další výstavu fotografií, a také se naplno rozjely odložené jarní taneční kurzy pro mládež pod vedením TaPŠ ILMA. Zdá se, že se život opravdu vrací k normálu.

Velký otazník dlouho visel nad letošní funkovou sešlostí Funkin´ Turnov. Z pořadatelského hlediska zde bylo mnoho velkých neznámých, a ačkoli jsme dlouho nevěděli, za jakých podmínek se Funkin´ uskuteční, byli jsme odhodláni tuto akci návštěvníkům zprostředkovat a v boji koronavirus vs. kultura se po dlouhých měsících opět dostat do vedení, k vítězství totiž máme už slušně našlápnuto. Držte nám palce!
 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.