OHLÉDNUTÍ: Opatrné zářijové našlapování

„Budoucnost závisí na tom, co uděláme v současnosti.“ Mahátma Gándhí

Září je u nás vždy ve znamení začátku sezóny. Do programu se po letní pauze vrací představení mnoha dramaturgických cyklů, jako třeba abonentní divadla, koncerty v rámci Turnovských hudebních večerů, Cestovatelský klub, pohádka v rámci Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! a tak dále. Kino Sféra začalo naplno promítat, nabídlo projekce v rámci cyklů Umění v kině, Kino nejen pro seniory a jako novinku zavedlo věrnostní program diváka SféraPas. Program se zkrátka vrátil v plné síle a nabídl i něco navíc, například zcela nový přednáškový cyklus O zdraví a životním stylu.

Euforie se ovšem konala jen v omezené míře – na naší straně zejména kvůli neustálým obavám o budoucnost našich pořadů, zdraví našich diváků a mnoha dalším palčivým otázkám podobného rázu, kterým nebylo možné se vyhnout. Přesto jsme se na všechny naše akce dokázali náležitě přichystat, a všechny proto proběhly zcela bez problémů. Na straně diváků z pochopitelných důvodů často panoval strach a obavy ze zcela identických důvodů. Na naši recepci se denně obraceli návštěvníci a kladli otázky, na které jsme často neznali odpovědi. Bude se rušit tato akce? Má význam si kupovat abonentní legitimaci? Přihlašovat se do tanečních? Nebude nakonec vše zrušeno? Mám si vůbec kupovat lístek v předprodeji? A tak dále. Pocítili jsme úbytek v řadách abonentů a zářijové akce, při nichž se jindy zdála být kapacita divadla nebo kina naprosto nedostačující, měly najednou neobsazená místa.

I přes to všechno se znovu ukázalo, jak moc je Turnov kulturním městem: na přednášku Mariana Jelínka s názvem Sebemotivací ke zdraví a štíhlosti dorazilo přes 200 řádně orouškovaných diváků. Na koncert Heleny Vondráčkové dorazilo na 350 fanoušků, kteří si koncert užívali od prvního po poslední tón. Paní Vondráčková totiž ukázala a dokázala, že je skutečnou hvězdou a umělkyní, a připravila si pro své fanoušky perfektní hudební program, který odzpívala s naprostou suverenitou a velkou grácií.

Především díky těmto dvěma velkým akcím jsme si mohli alespoň na chvíli užívat divácké hemžení, které je jindy v září naprosto běžné. Na druhé straně zde proběhlo též několik akcí, z kterých sálalo ono opatrné našlapování. Akcí, na kterých se sešly pouhé desítky statečných diváků, kterým však obzvlášť děkujeme, protože svým postojem dávají najevo, jak moc jim na kultuře záleží. 


Za kulturou bez obav

Ani nadále se nenecháváme rozhodit nejistotou doby a věříme, že i přes mnohá opatření a doporučení se budeme stále bavit, smát a hlavně setkávat při kulturních akcích. Situaci kolem nemoci Covid-19 pozorně sledujeme, žádné mimořádné opatření nepodceňujeme a vydaná doporučení respektujeme. Veškeré prostory pravidelně čistíme a dezinfikujeme a dezinfekci nabízíme i všem divákům u vstupu, na toaletách apod. Pro ty, kdo náhodou zapomenou, nabízíme k zakoupení jednorázové roušky.

Námi přijatá bezpečnostní opatření se mohou operativně měnit, a proto doporučujeme si před návštěvou divadla nebo KC Střelnice na našich stránkách www.kcturnov.cz vždy ověřit jejich aktuální znění. Tyto informace naleznete vždy u konkrétního představení.
 

Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.