OHLÉDNUTÍ: Nový rok, nová energie a nezadržitelné tempo

V lednu jsme trochu rekapitulovali rok 2019 a spočítali si, že jsme pro vás v uplynulém roce připravili přes 900 kulturních akcí. Devět stovek představení, koncertů, projekcí a jiných méně či více speciálních akcí. Průměrně tedy skoro 2,5 akce každý den! Kdybychom do této statistiky započítali opravdu každičkou událost, na které se podílíme, nebo na kterou pronajímáme prostory KC Střelnice, byla by ta číslovka dokonce dvojnásobná. Počet akcí přitom rok od roku stoupá, a my tak každým rokem lámeme rekordy. Největší poděkování ovšem patří vám, našim divákům a návštěvníkům našich akcí, protože bez vás by to nešlo (a nedávalo smysl). Děkujeme!

V nastávajícím roce rozhodně nehodláme být skromní a výše uvedený počet akcí chceme přinejmenším zopakovat! A že to myslíme vážně, dokazuje právě uplynulý měsíc. Již druhého ledna jsme zahájili rok 2020 kapacitně naplněným Kavárenským kvízem, který se téměř pravidelně, každý první čtvrtek v měsíci, těší plné obsazenosti.

Vyrodáváme divadlo i cestovatelské přednášky

Téměř vyprodané bylo divadelní představení z abonentní řady s názvem Pusťte Donnu k maturitě!, při kterém si návštěvníci notně procvičili bránice, jelikož „návrat do devadesátek“ v podání Divadla pod Palmovkou byl skutečně nekompromisní, přesně tak, jak hlásal titulek uvádějící tuto komedii. 

Na prknech turnovského divadla se hned dvakrát představil soubor Nakafráno se svou novou autorskou komedií Ve stodole u slepic. V obou případech hlásil beznadějně vyprodáno. Na recepci KC Střelnice přitom chodí další a další zájemci, kteří by hru chtěli vidět.

Pokud chceme mluvit o plném divadle, nesmíme zapomínat na nezkrotné hemžení při sobotních pohádkách z cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Na Česílka se přišlo podívat 279 diváků. Pohádku si potom užívali nejen děti, ale i herci z pražského Divadla D5.

Dalšími vyprodanými akcemi byly i večery v rámci Cestovatelského klubu. Do Norska se chtělo podívat o devatenáct dobrodruhů více, než je kapacita kina Sféra, jim potom patřil malý sál. Obdobná situace se odehrávala při cestě na Bali a únorové vyhlídky nejsou jiné.

Do Turnova se vrátil soubor Bohemia Balet

Leden jsme pomyslně věnovali baletu, v prvé řadě z toho důvodu, že se do Turnova vrátil taneční soubor Bohemia Balet a předvedl zaplněnému hledišti divadla nádhernou performanci. Program představení nabídl taneční miniaturu Ave Maria ve velmi působivé choreografii Mariky Hanušové-Blahoutové, Bezpředmětnou křehkost v choreografii Tomáše Rychetského či Stále jako předtím v choreografii Ondřeje Vinkláta. Druhá část programu nabídla La Valse (choreografie Zdeněk Prokeš) a Primaveru (choreografie Bérangère Andreo). Na závěr představení si soubor připravil Ballaré opět v choreografii Bérangère Andreo s hudební koláží. Baletní umění souboru bralo dech a ze strany diváků bylo komentováno jasně: „Bylo to nádherné.“ Pochvalné tamtamy zněly ještě několik dní poté. A to dokonce i ze strany souboru, který si chválil jak turnovské publikum, tak příkladnou spolupráci s KCT, což nás samozřejmě moc těší, a už teď se těšíme, až zde soubor znovu přivítáme.

Kino Sféra nezůstává pozadu

K baletní atmosféře přispělo také kino Sféra, které v polovině měsíce nabídlo přímý přenos z Royal Opera House v Londýně. A ani zde nás nezklamal divácký zájem. Původní obnovená inscenace Šípkové Růženky s nádhernými scénami, třpytivými kostýmy, strhující hudbou Petra Iljiče Čajkovského a originální choreografií Maria Petipy tvoří okouzlující pohádkový balet, který i v Turnově pohltil svým kouzlem diváky všech věkových kategorií. Není totiž výjimkou, že na baletní představení k nám přichází (čím dál častěji) i nejmenší diváci.
 

Červen 2023
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.