OHLÉDNUTÍ: Leden přinesl radosti i nové zkušenosti

První měsíc v novém roce začal tak, jak ten poslední v roce minulém skončil - stále setrváváme v nouzovém stavu, uzavřeni a odříznuti od diváků. Přesto se neodevzdáváme zimnímu spánku, ale naopak – držíme pomyslnou loď kultury nad vodou a i nadále vymýšlíme, jak turnovskému divákovi zprostředkovat alespoň něco málo z našich programů.


Nečekaný úspěch Turnovarieté

Do nového roku jsme vstoupili s nadšením díky úspěchu, který sklidilo Turnovarieté (Více informací ZDE). Pořad, v němž se představilo hned několik turnovských umělců, zhlédlo na našem YouTube kanálu během prvního týdne od uveřejnění více než 1000 diváků a číslo stále roste. Turnovské publikum tak zase jednou ukázalo, jak moc je pro něj kultura důležitá. Těší nás chvála a slova díků za vánoční dárek, kterým Turnovarieté bylo. A to nejenom ze strany diváků, ale i ze strany účinkujících. Uvádíme jeden komentář za všechny, takto se se svými dojmy svěřila divačka Pavla: „Mě strašně potěšilo vystoupení skupiny Pranic. Svého času jsem snad jediný koncert nevynechala. Je to úplné pohlazení po duši. Celkově krásný počin! Díky všem.


Kavárenský kvíz pokračuje v ověřeném formátu

První lednový čtvrtek opět patřil dlouholeté tradici jménem Kavárenský kvíz, který již několik měsíců připravujeme online – nyní skrze aplikaci Google Docs, aby se mohl kvízu zúčastnit úplně každý. Do lednového kvízu se pustilo téměř 60 soutěžících, kteří se rozhodli ověřit své znalosti a zkusit štěstí. I zde se nám pravidelně dostává milých reakcí: „Díky za další zpestření. Vytrvejte!“, „Paráda! Díky za otázky ze starověkého Egypta a těším se na příští kvíz.“, „Pro mě to bylo dost těžké, ale užil jsem si to.“ Vytrváme moc rádi, únorový kvíz zahajujeme tradičně první únorový čtvrtek, tedy 4. února, a vy se ho můžete zúčastnit až do neděle 7. února. Neváhejte a zasoutěžte si s námi také. (Více informací ZDE.)


Zaměřili jsme se na YouTube kanál

YouTube hraje v posledních týdnech v naší práci důležitou roli. Po uveřejnění Turnovarieté přišel další počin v podobě zveřejnění záznamu vzpomínkového slavnostního večera Život v pravdě Jana Patočky. Záběry, které nikdy nebyly k vidění, máte nyní na dosah ruky. Večer věnovaný 110. výročí narození a 40. výročí úmrtí filosofa (a turnovského rodáka) Jana Patočky zahájil Orchestr BERG světovou premiérou skladby In memoriam Jan Patočka, op. 40 od skladatele Martina Hyblera. Následovala panelová diskuze filosofů a chartistů Martina Palouše a Daniela Kroupy a historika Petra Blažka, kterou moderoval evangelický farář Ondřej Halama. A na závěr, opět v podání Orchestru BERG, zazněla symfonie Hlasy od lotyšského autora Pēterise Vaskse. Právě tato symfonie je k vidění pouze v limitovaném čase, autorská práva na její uvedení jsou totiž časově omezená. Dopřejte si i vy příjemný kulturní zážitek a nezapomeňte náš kanál odebírat, protože videí bude přibývat.


Turnovské výlepové plochy ovládly básně

Jistě jste zaregistrovali, jak tristní je v poslední době pohled na výlepové plochy, na nichž zejí zbytky plakátů s informacemi a pozvánkami na akce staré několik měsíců. Možná jste už výlepové plochy dokonce přestali sledovat. V druhé polovině ledna se tato situace ale změnila, do světa jsme totiž vyslali hned několik důležitých informací o věcech, které je třeba si připomínat. „Pohled na výlepové plochy je v posledních měsících vyloženě smutný. A přitom jsou i v této době sdělení, která je třeba zveřejňovat! Rozhodli jsme se proto v následujících čtyřech týdnech postupně veřejnosti předat osm důležitých zpráv v podobě básní. Jsou to básně o naději, o lásce, o přírodě, tedy o spoustě krásy, která je stále kolem nás a na niž bychom rozhodně neměli zapomínat. Doufáme a věříme, že všechny kolemjdoucí potěší,“ představil projekt David Pešek, který básně vybíral.


I nadále plánujeme a přemýšlíme nad tím, co dalšího pro vás připravit, jak zůstat v kontaktu. Nápadů není málo, tak nás nepřestávejte sledovat. A nenechte si ujít například i jedinečnou virtuální cestovatelskou přednášku, která se uskuteční již ve středu 3. února od 18 hodin právě na našem YouTube kanálu. (Více informací ZDE.)
 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.