Očima studentů: Saša Rašilov na Pohovce rozprávěl i zazpíval

Do pořadu Pohovka přijal tentokrát pozvání herec Saša Rašilov. Talk show byla komorní, o to víc se ale Rašilov rozpovídal. Dámy v hledišti během představení popíjely vínko, večerní host zase kávu. Nechybělo zkrátka nic, co je potřeba k naladění přátelské atmosféry. Během povídání navíc přišla řada i na dotazy z publika a Saša dokonce na přání diváků zazpíval.

Saša dámy okouzlil

Saša Rašilov má vše, co potřebuje muž k úspěšné kariéře herce. Je hezký, vtipný a hudebně nadaný. Hercem ale vždycky být nechtěl. Jeho snem bylo stát se kouzelníkem. I přesto, že si ve svém životě nakonec zvolil cestu herecké kariéry, okouzlit dámy v turnovském divadle mu nedělalo sebemenší problémy.

„Já bych s ním chtěla fotku,“ pronesla dychtivě jedna z návštěvnic a trpělivě čekala před dveřmi do zákulisí ještě dlouho po konci představení.

Moderátorem večera byl Petr Vydra, kterému se dařilo zavést řeč zpět k věci ve chvílích, kdy Saša Rašilov trochu utíkal od tématu. I tak se ale diváci dozvěděli mnohé o hercově rodině, kariéře i osobním životě. S obdivem poslouchali, co všechno je vlastně náplní Sašova zaměstnání.

„Mě to prostě baví, naplňuje mě to, a proto to dělám,“ vysvětlil Rašilov svůj postoj nejen k herectví, ale i hudbě, dabování a rozhlasu.

Vyprávění doplňoval Rašilov vtipnými imitacemi svých kolegů, ve kterých očividně vyniká a nezůstalo v utajení ani to, že holduje hudbě, a to především blues. Písničky, které zazpívali během večera Andy Seidl a Pavel Půta, si vyloženě užíval.

Kultura, nebo hokejové utkání?

Druhou část večera otevřel Petr Vydra slovy: „Je to dobré, první třetina stále 0:0.“ Komentoval tak stav hokejového mistrovství, které probíhalo téhož večera a které mělo zřejmě i podíl na genderové nevyrovnanosti obecenstva. Vydra však roli moderátora splnil skvěle. Stav utkání průběžně oznamoval, a tak si mohla představení v klidu užít i pánská část diváků.

„Zazpíváte nám“?

Když už se i druhá polovina pořadu blížila ke konci, došla řada na otázky z hlediště. Hned první z nich byla poměrně odvážná: „Pane Rašilove, kdyby vám tady hoši půjčili kytaru, zazpíval byste nám?“otázal se divák. Po chvíli přemlouvání se Petru Vydrovi skutečně podařilo dostat Sašu Rašilova až k mikrofonu. Zazněla píseň od Beatles „Here comes the sun“, díky které si večerní host Pohovky získal i poslední zbytky divácké přízně.  

autorkou článku je Marie Drahoňovská, studentka waldorfského lycea v Semilech

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.