Očima studentů: Různorodé vystoupení slavice Petry Janů nadchlo turnovské fanoušky

Po dvou letech do Turnova opět zavítala populární česká zpěvačka a slavice Petra Janů. Společně s kapelou Golem si pro fanoušky připravila okázalé vystoupení složené ze širokého spektra žánrů. Svým jedinečným „kovovým“ hlasem provedla téměř vyprodaný sál érou big beatu, muzikálovou klasikou, jazzem, vánočními koledami i svými slavnými písněmi ze soudku pop-music.

Vlastní písně i úpravy

V první části koncertu zazpívala slavice za doprovodu Jiřího Jelínka z kapely Golem big beatové skladby jako „Motorest“, „Jámy“ či „Jedeme dál“. Pokračovala známou Bernsteinovou muzikálovou klasikou „Somewhere“, Gershwinovým jazzovým kouskem „I Got Rhythm“ a českou úpravou písně „Memory“ z muzikálu Kočky od Andrew Lloyda Webbera s názvem „Vzpomínky“. Zabrousila také do pop-music, a to písněmi „Není nám už sedmnáct“, „Říkej mi“, či „Už nejsem volná“.

Koncert Petry Janů proložila svými orchestrálními skladbami kapela Golem ve složení Jiří Jelínek (trombon, sólo zpěv), kapelník Jan Václavík (saxofon, zpěv), Zdeněk „Charlie“ Blažek (kytara, zpěv), Václav Týfa (trumpeta, zpěv), Ladislav Malina (bicí), Karel Štolba (klávesy, zpěv) a František Raba (basa). Kapela zahrála skladby jako „Šťastné staré slunce“, či „Kansas city“.

Vánoční atmosféra

V další části vystoupení se Petra Janů převlékla do večerní róby a navodila několika písněmi s vánoční tematikou příjemnou atmosféru. Střelnicí zazněly tóny tradičních koled „Sním o Vánocích“, „Štědrý večer nastal“ či „Tichá noc“, čímž zpěvačka zpříjemnila své vystoupení a učinila ho nevšedním oproti jiným.

Publikum si vyžádalo několik přídavků. Mezi ně patřila známá píseň „To máme mládež“, česká úprava Sinatrovy „My Way“ pod názvem „Má pouť“. S publikem, aplaudujícím vestoje, se zpěvačka rozloučila koledou „Narodil se Kristus Pán“.

Autorkou článku je stážistka Tereza Kábelová, studentka turnovského gymnázia

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.