Očima studentů: Půlnoční premiéra přilákala řadu věrných fanoušků včetně samotného Šmaka

Divácky dlouho očekávaná premiéra posledního dílu Hobita se ve čtvrtek po půlnoci konečně objevila na plátnech kin v České republice i v turnovském kině Sféra. Půlnoční představení bylo vyprodané už začátkem tohoto týdne a sehnat lístky později bylo téměř nemožné. Pro skalní fanoušky měly ukořistěné vstupenky nevyčíslitelnou cenu. A jako každý rok, také letos se půlnoční premiéra konala ve velkém stylu.

Okázalá půlnoční premiéra

Odbila osmá hodina a tým zaměstnanců se dal do velkolepých příprav. Bylo třeba vyzdobit vše do nejmenších detailů, včetně grandiózní upoutávky na vnější zdi Kulturního centra Střelnice. Cílem bylo navodit tu správnou atmosféru pomocí spousty svíček a rekvizit, naparádit se do kostýmů a připravit příchozím fanouškům nezapomenutelný zážitek.

S blížící se půlnocí začaly do Kulturního centra Střelnice přicházet skupinky fanoušků oblečených do nejrůznějších kostýmů. Většina z převleků byla špičkově propracovaná. Po foyer se zanedlouho procházeli všemožní hobiti, elfové, Gandalfové, trpaslíci a došlo také na samotného draka Šmaka, který do KC Střelnice vešel ve velkém stylu a vzbudil zájem všech přítomných. Návštěvníci mohli hlasovat pro nejlepší kostým pomocí přiděleným čísel a rozhodnout tak o vítězi, kterým se stal dvojčlenný drak Šmak. Ceny si mohou vítězové vyzvednout na recepci KC Střelnice.

„Z mého pohledu se jednalo o velmi vydařenou, v turnovském kině již zavedenou akci,“ řekl dramaturg kina Sféra Adam Švancar. „Projekcí posledního dílu Hobita však tato tradice zaručeně nekončí. Budeme na ni navazovat dalšími snímky, které si podle našeho posouzení zaslouží podobnou pozornost,“ dodává.

„Bylo to úžasné,“ sdíleli své pocity při odchodu návštěvníci. Pozitivní reakce se odkazují jak na film celkově, tak na samotné výjimečné představení. A ačkoli snímek skončil ve tři hodiny ráno, návštěvníci odešli do chladného noci s vidinou krátkého spánku s nadšenými výrazy ve tvářích.

Poslední díl trilogie

Poslední díl s názvem Hobit: Bitva pěti armád vznikl znovu v režii Petera Jacksona, stejně jako ostatní příběhy ze Středozemě. Na plátně zazářily hvězdné tváře jako Martin Freeman, Benedict Cumberbatch, Elijah Wood, Evangeline Lilly, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee a další. Snímek uzavírá dobrodružství Bilbo Pytlíka, skupiny trpaslíků a Thorina Pavézy.  Je nejkratší z celé trilogie a oplývá akcí a spoustou napětí. Verze ve 3D je skvěle propracovaná a vykresluje obraz do detailu.

Autorkou článku je stážistka Tereza Kábelová, studentka turnovského gymnázia

Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.