Očima studentů: První dáma českého jeviště Jiřina Bohdalová rozesmála celé divadlo

Březnová Pohovka hostila Jiřinu Bohdalovou, kterou uvedl moderátor večera Milan Schejbal jako první dámu českého jeviště. Herečka dala hned na začátku všem najevo, že je velkou hvězdou. Fotit směl jen profesionální fotograf a jelo se bez přestávky. Výměnou za to si ale diváci odnesli nezapomenutelný zážitek a mnozí uronili nejednu slzu. Nebyly to však slzy dojetí, ale smíchu. „Já to mám v sobě, maminka mi říkala: ty si vždycky byla na ten smích,“ vyprávěla Bohdalová již v úvodu.

Bohdalová si na diváky posvítila

V sále se setmělo a za velkého potlesku vstoupila Jiřina Bohdalová. Z hlediště se na ni upíraly oči plné očekávání. Herečka přijela i přes své zdravotní problémy, které ovšem na její vystoupení neměly téměř žádný vliv. A chtěla si s diváky povídat. „Když se s lidmi bavím, tak na ně chci vidět, tohle není divadlo,“ pronesla Bohdalová a v sále se rozsvítilo. Další zajímavostí, kterou večer přinesl, byl papír s tužkou sloužící k napsání otázek z hlediště. „Já jsem se z toho úplně zapotila, kolik tady je dotazů,“ divila se Bohdalová. Na všechny ovšem vstřícně odpověděla.

Jedna velká komedie

Jiřina Bohdalová zavedla diváky do zákulisí divadla ABC, ale i mnoha dalších pořadů. Během večera vyprávěla o hvězdách, jako byl Jan Werich, Vladimír Dvořák, Vladimír Menšík nebo Jiří Sovák. Řeč přišla na mnoho veselých historek, ze kterých by se divákům mohlo zdát, že život herečky je jedna velká komedie. Kdo však poslouchal pozorněji, dozvěděl se, že to nebyla pouze procházka růžovým sadem. „My jsme byli opravdu strašně chudí, rodiče nemohli porozumět tomu, že mě najednou zná celá republika“ vzpomínala Bohdalová.

Když se rozpovídala, nepustila ke slovu již ani hudebníky Andyho Seidla a Pavla Půtu, kteří ale i tak stihli večer obohatit třeba Werichovou písničkou Ezop.

Večer se chýlil ke konci a diváci jakoby se stále nemohli nabažit veselého vyprávění. „Já přetahuji, ale to nevadí…“ řekla Bohdalová a povídání zakončila dvěma historkami, ve kterých vzpomněla na herce Menšíka a Sováka.

„To byl ale zážitek, paní Bohdalová nás opravdu překvapila,“ líčila své dojmy jedna z návštěvnic.

V současné době je možné Jiřinu Bohdalovou vidět například v divadelní komedii „Generálka jeho veličenstva“. Do něho se Bohdalová navrací po osmadvaceti letech, přičemž lístky jsou stále vyprodané.

Všechny fotografie z Pohovky najdete v samostatné fotogalerii

                                                             autorkou článku je stážistka Marie Drahoňovská, studentka waldorfského lycea v Semilech

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.