Očima studentů: Mihotavá světýlka lampionů rozzářila podvečerní Turnov

Lampionový průvod pořádaný turnovským Rodinným centrem Bouda přilákal v sobotu v podvečer do parku za letním kinem desítky rodin s dětmi. Kromě samotného průvodu byl nachystán i doprovodný program, děti si mohly třeba zazpívat společně s kapelou či postavit obrazce ze svíček.

Asi pátý ročník Boudy s lampionem se uskutečnil v sobotu večer v parku v centru města. Organizátoři sice přesně nevěděli, jestli to byl opravdu pátý či dokonce šestý ročník, to ale akci na atmosféře neubralo. „My to moc neřešíme, chceme si to hlavně užít,“ vysvětlil hlavní organizátor Petr Boudný.

Akce se těší velké oblibě
Každý mohl přijít s vlastním lampionem nebo si vybrat z pestré nabídky různě barevných lucerniček ke koupi přímo na místě. Připravené byly i elektricky osvícené lucerničky, které ocenili hlavně rodiče s nejmenšími dětmi.

„Jsme tu už podruhé a moc se nám tu líbí,“ svěřila se jedna z návštěvnic, paní Burešová. A co nejvíce zaujalo děti? Když jsem se zeptala tří a půl leté Terezky, odpověď byla jasná. „Světýlka.“

Překvapením byla změna trasy
Trasa letošního procesí poprvé nevedla centrem Turnova, hlavně kvůli zvýšení bezpečnosti. Z parku se šlo vilovou čtvrtí pod Károvskem, poté kolem Hotelové školy a Skálovou ulicí zpět do parku. Po cestě nebylo nouze o zmatené děti, které se mezi tolika lidmi občas nevědomky chtěly připojit k někomu jinému než vlastní rodině. Všichni se ale nakonec šťastně našli a žádné drama se tedy nekonalo.

Na konci pak děti dostaly svíčky, ze kterých v parku skládaly obrazce – ovečku a srdíčko. Cestu k nim lemovaly plamínky svíček v barevných skleničkách.

Po skončení lampionového průvodu pokračoval program „velkou diskotékou pro malé“. Děti si směle notovaly spolu se zpěváky, a kdo měl hlad, mohl ochutnat výborné domácí sušenky či jiné dobroty.

Organizátoři to zvládli na jedničku
Organizátoři nezapomněli ani na praktické detaily. Třeba při návratu ze Skálovy ulice do parku pomáhali dobrovolníci ochotně maminkám a tatínkům s kočárky do schodů.
„Přípravy lampionového průvodu zabraly na místě asi dvě hodiny,“ popsal jeden z dobrovolníků, patnáctiletý Kryštof.
 


The Bouda
Rodinné centrum Bouda, jinak také The Bouda, funguje od roku 2006 pod patronací Sboru Jednoty bratrské v Turnově a občanského sdružení Nová naděje. Zaměřuje se na zlepšování kvality života dětí, mládeže a rodin a v tomto duchu pořádá hned několik pravidelných akci, nabízí poradenství a nejrůznější kurzy a aktivity.
 

Autorkou článku je stážistka Michaela Konopková, studentka turnovského gymnázia

Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.