Očima studentů: Máte namoženou bránici? To jste asi byli na včerejším představení Prachy!!!

Divadelní představení „Prachy!!!“ se stalo událostí středečního večera, o které se bude ještě dlouho mluvit. Lístky na tuto senzaci byly vyprodané již v předprodeji a sál praskal ve švech půl hodiny před začátkem. „Když jsme si kupovali lístky, zbývaly už jen tři. Se  ženou jsme si dva vzali i přesto, že budeme sedět každý někde jinde,“ zmínil se jeden z diváků.

Bouřlivé návaly smíchu se z hlediště ozývaly v pravidelných intervalech. Nenápadným úsměvům se mnohdy neubránili ani herci, kteří sami žasli nad improvizací svých kolegů. Nebylo by proto divu, kdyby diváci přišli domů nejen obohaceni o neopakovatelný kulturní zážitek, ale i s namoženou bránicí.

Divadelní hra „Prachy!!!“ představuje zajímavý příběh o tom, jak může někomu nečekaný přísun peněz zkomplikovat život. Zmatek nad zaměněním pracovního kufříku Henryho Perkinse (Ondřeje Vetchého) za kufr plný peněz způsobí vznik mnohých historek a výmyslů, ve kterých se nakonec přestávají orientovat i jejich autoři. To, jak peníze dokážou změnit lidskou povahu, je odlehčeno humorem a úsměvností celého příběhu.

Je nutno zmínit i skvělý výkon herců, kteří mají velkou zásluhu na výjimečnosti představení. Velká část hry, jak později potvrdil i jeden z herců, Jiří Štrébl, byla totiž improvizací. „Je vidět, že herci ženou představení vpřed,“ zhodnotil výkon umělců jeden z diváků.

Večer se neobešel bez průběžného potlesku. Herci se překonávali. Přestávka posloužila k vášnivým debatám souvisejících s představením. Řeč přišla i na výše zmíněného Jiřího Štrébla, jenž byl na začátku večera uveden jako mnohým známý herec, který rád tráví svůj volný čas i v okolí Turnova. Ve svém kostýmu byl ale zřejmě k nepoznání. Někteří diváci proto během večera bádali nad otázkou, pod kostýmem které z postav se onen herec skrývá.

Vynikající výkon předvedla i Sabina Laurinová, která ztvárnila roli Betty Johnsové. Ta původně patřila Nele Boudové a Laurinová si ji zahrála teprve potřetí. Přesto byla měšťanská panička Betty, která miluje peníze a dává to bez ostychu najevo, v jejím podání zcela okouzlující.
 

Autorkou článku je stážistka Marie Drahoňovská, studentka semilského waldorfského lycea

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.