Očima studentů: Interstellar je jedním z nejpoutavějších filmů tohoto roku

Interstellar, na který spousta lidí čekala měsíce, včera konečně vešel do kin. Spolu s českou premiérou ho uvedlo také turnovské kino Sféra. Nejočekávanější sci-fi film letošní filmové sezóny své příznivce rozhodně nezklamal.

V dobách, kdy už Země přestává být obyvatelná, musí skupina výzkumníků naplnit významné poslání: najít nový domov za hranicemi naší galaxie a lidského vědění.

Zpracovat tak velké téma by mohlo být pro mnohé režiséry až příliš velké sousto. Christopher Nolan si však ve svém nejnovějším sci-fi geniálně poradil jak s již téměř neobyvatelnou planetou, tak s kvantovou fyzikou, relativitou, prolétáváním dlouhými roky, vesmírem, červí dírou, hledáním obyvatelné planety, čtvrtým a pátým rozměrem i vesmírnými stanicemi. Jako režisér se Nolan předvedl už ve svých předchozích filmech, jako byl Dokonalý trik Temný rytíř nebo Počátek. Recenze i fanoušci ale staví novinku Interstellar na absolutní špičku, která strčí všechny výše jmenované do kapsy.

Ve snímku se kromě perfektního vizuálního zpracování setkáme i s propracovanou emoční dějovou linií, rodinnými pouty, mezilidskými vztahy, genialitou a posláním lidstva. Zpracování je jednoduše řečeno ze všech úhlů pohledu nezapomenutelné. Téměř tříhodinová důmyslně postavená podívaná člověka upoutá a nepustí. Interstellar by se dal snadno zařadit mezi nejlepší filmy tohoto roku.

Film září také světově známými jmény. Herecky přispěli k unikátní podívané hvězdy jako Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Matt Damon, Jessica Chastain, Mackenzie Foy, Cassey Affleck, Michael Caine či John Lithgow.

Christopher Nolan po vydařených snímcích z předchozích let opět odvedl kus skvělé práce. Názory na Interstellar se již nyní velice různí a nadále různit budou. Velmi záleží na osobních preferencích. Já jej však po prvních dojmech hodnotím na 85 %.

Autorkou článku je stážistka Tereza Kábelová, studentka turnovského gymnázia
 


Nenechte si ujít:
Interstellar - pátek 7. listopadu, 19.30
I
nterstellar - neděle 23. listopadu, 19.30 
I
nterstellar - pátek 28. listopadu, 19.30

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.