Očima studentů: Aneta Langerová rozezpívala Střelnici

Událostí minulého týdne se bezesporu stal koncert Anety Langerové, která do Turnova zavítala se svou kapelou v rámci jarního turné Na Radosti 2015. A co se stane, když se hvězda takového formátu objeví na malém městě? Lístky jsou vyprodány a velký sál Kulturního centra Střelnice doslova praská ve švech!

Potemnělé reflektory a hluboké tóny. Doslova dramatický úvod předvedla zpěvačka Aneta Langerová na svém středečním koncertě. A hned od začátku si vystoupení doslova užívala. „Dobrý večer,“ pozdravila diváky. „Já jsem se sem přijela bavit, tak doufám, že se budete bavit i vy. Dnes je všechno dovoleno – zpívat, tancovat. Užijte si koncert!“ A tak se také stalo. Aneta rozezpívala celé publikum, několik lidí i tančilo. Ve vyprodaném sále se rozlila dobrá nálada, jako by všichni zapomněli na své problémy a oddali se příjemné hudbě.

Osobitá hudba a texty v nádherném zpracování

Šansonová provedení v doprovodu piana či kytary ladně přecházela až v symfonické melodie. K tomu se čas od času přidaly i různé zvuky, třeba oheň praskající v kamnech a navíc texty s nezpochybnitelnou hloubkou. Taková je osobitá hudba Anety Langerové. Podle vlastních slov se při její tvorbě inspirovala v magických lesech na Šumavě. „To prostředí nás okouzlilo.“

Složení kapely se během večera několikrát změnilo. Zahrálo plné obsazení, komorní smyčcové trio, ale také samotné violoncello. Na jevišti se dokonce objevila valcha. Na dvouhodinovém koncertu představila Aneta divákům nejen písně z nového alba Na Radosti. Zazněly také klasiky jako Voda živá nebo Křídla motýlí.

Celkovou atmosféru dokreslovala i hra světel, která se měnila podle ladění jednotlivých písní. Diváci tak vnímali nejen opojný hlas zpěvačky, zajímavé texty, ale i světla padající ve stříbrných paprscích nebo divoce tančící do rytmu bubnů. Kupodivu ale celá show nepůsobila neosobně. Naopak Aneta dokázala s publikem komunikovat a navodit klubovou intimní atmosféru.

Více než jen pozitivní ohlasy

Diváci si potleskem vestoje vyžádali dva přídavky. Na závěr se ozval obrovský aplaus. „Byl to nejlepší koncert, na kterém jsem letos byla,“ sdílela své pocity usměvavá milovnice hudby. „Aneta překvapila. Je to skvělý člověk. Udělala ze své show něco víc a moc se mi to líbilo.“ Očividně nadchla spoustu lidí. „Ta show se prostě nedá popsat slovy,“ dodala jiná fanynka.

Jestli se vám líbila píseň violoncellistky Dorky, neváhejte a navštivte Kulturní centrum Střelnice ve čtvrtek 9. dubna. Zahraje vám totiž duo Tara Fuki – dvě violoncellistky a zpěvačky Dorota Barová a Andrea Konstankiewiczová. A jistě je na co se těšit!

Autorkou článku je stážistka Tereza Kábelová, studentka turnovského gymnázia

Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.