Nová řada THV – devítka hudebních zážitků

Tradice jménem Turnovský hudební večer pokračuje a již brzy oslaví šedesát let své existence. I letos se můžete těšit na známé klasiky, nespočet hudebních nástrojů a v rámci abonmá na jeden adventní koncert. Abonentní legitimace zaručující jisté místo v sále vás vyjde na 900 Kč, pro seniory 600 Kč a děti do 15 let mají možnost na tyto koncerty vyrazit zcela zdarma. Podrobné informace hledejte na stranách abonentního katalogu. A zde je letošní nabídka.

JIŽ V PRODEJI!


TURNOVSKÝ HUDEBNÍ VEČER 2020/2021

PROGRAM

středa 30. září 2020
Duo Jan Adamus, Zbyňka Šolcová – Královská harfa a kouzlo hoboje
Novou sezónu Turnovských hudebních večerů otevřou křehké tóny dvou nástrojů v neobvyklém spojení – harfy a hoboje. V průběhu večera zazní skladby A. Dvořáka, B. Smetany, H. Trnečka, J. L. Dusíka, J. S. Bacha, W. A. Mozarta, ale i Leonarda da Vinci.

středa 7. října 2020
IMUZA uvádí: Anna Stavělová, příčná flétna
Anna Stavělová je sólová a komorní hráčka a hudební pedagožka působící mezi Čechami a Francií. Na flétnu začala hrát v jedenácti letech, dnes je laureátkou mnoha národních a mezinárodních soutěží, nahrává pro Český rozhlas, kde také účinkovala v projektu přímých koncertních přenosů.

úterý 3. listopadu 2020
Kytarové duo CD – Martin Cába a Vít Dvořáček
Duo bylo založeno v roce 2016 studenty oboru klasická kytara na pražské Akademii múzických umění. K největším dosavadním úspěchům dua patří 1. cena a titul laureáta v mezinárodní inter-pretační soutěži K. Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus ve Vidnavě. Martin Cába je v současné době studentem 3. ročníku HAMU. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů a přivezl si úspěchy z mnoha soutěží. Vít Dvořáček také studuje na HAMU v Praze. Absolvoval řadu kurzů u známých kytaristů z celého světa a rovněž uspěl v českých i mezinárodních soutěžích.

středa 20. ledna 2021
Ensemble Damian – L´Arianna (Mantova 1608)
Jedinečným projektem, který se téměř výhradně zaměřuje na autentickou interpretaci barokní a soudobé hudby, je volná rekonstrukce ztracené opery Claudia Monteverdiho. Ta byla poprvé uve-dena v Mantově jako jeden z hlavních bodů oslav sňatku Francesca Gonzagy s Margheritou Savoj-skou, a to 28. května 1608. Do toho dne Mantova žádné tak velkolepé hudební představení nezaži-la, podle dobových svědectví ji mělo vidět na 6000 diváků.

středa 24. února 2021
Igor Ardašev – klavírní recitál
Igor Ardašev reprezentuje už dlouho české pianistické umění na mezinárodním fóru. Jeho talent byl formován zprvu otcem, později na konzervatoři i na JAMU Inessou Janíčkovou, v mistrovských kurzech Paulem Badurou-Skodou v Rakousku a Rudolfem Serkinem v USA. Jeho repertoár zahrnuje široké spektrum období a stylů a nevyhýbá se ani hudbě na pomezí žánrů, např. interpretaci skladeb Jaroslava Ježka.

středa 24. března 2021
PS Antonín Dvořák, Luděk Vele, Václav Knop – Otvírání studánek
V rámci domácí hudební scény vám představujeme projekt Pěveckého sboru Antonín Dvořák, čás-tečně uvedený na Foersterově festivalu v červnu 2019. Ryze jarní koncert bude doplněn cyklem Zdeňka Lukáše Jaro se otvírá pro mužský sbor, oboje v nastudování dirigenta Bohuslava Lédla. V sólových partech vystoupí sólista Národního divadla v Praze Luděk Vele, recitovat bude turnov-ský rodák, herec a dabér Václav Knop.

úterý 13. dubna 2021
Trio DuBois: Irvin Venyš – klarinet, Jan Thuri – hoboj, Martin Petrák – fagot
Tento ojedinělý ansámbl, složený, jak už sám název napovídá (du Bois – fr. ze dřeva, z lesa, také Pierre Max Dubois – francouzský skladatel), ze tří dřevěných dechových nástrojů, vznikl spojením absolventů katedry dechových nástrojů HAMU v Praze. Jeho členové jsou v současné době již pedagogy, členy České filharmonie či studenty doktorského cyklu HAMU a patří k předním umělcům své generace, jakož i nositelům tradice české dechové školy.

středa 19. května 2021
Waclaw Golonka – varhanní recitál
Vynikající polský varhaník zavítá do Turnova poprvé. Vystudoval hru na varhany na Hudební akademii v Krakově a pak u Hanse Haselböcka na Hochschule für Musik ve Vídni. Koncertoval v řadě evropských a asijských zemí, v jižní Africe i v USA. Jeho repertoár však obsahuje díla od raného baroka až po současnost.

File admin/_projectSetting/E2u_base_setting.xml not valid!
/var/www/clients/client1/web88/web/admin/_core/classes/Xml/Xml.php [57]