Nenechte si ujít jedinečný jazz čtyř kontinentů

Zveme vás na koncert tria Cissokho – Brönimann – Omri Hason, kteří představí netradiční hudební kombinace skrze koru (africká harfa s čtyřiadvaceti strunami), basklarinet a orientální perkuse. Jako předkapela vystoupí Funny Grass. Koncert se koná již tento pátek 29. září od 19 hodin.

Moussa Cissokho pochází ze Senegalu a je mimořádně talentovaným hráčem na koru, zpěvákem a skladatelem. Narodil se a vyrůstal v rodině potulných pěvců a vypravěčů a učil se u svého otce již od útlého věku.

Švýcarský basklarinetista Jan Galega Brönnimann je dobře znám ze své kapely Brink Man Ship, ale v minulosti spolupracoval také s osobnostmi jako je Nils Petter Molvaer, Sidsel Endresen nebo Kenny Werner.

Omri Hason je izraelský perkusista, který se vyučil u íránského bubenického mistra Djamchida Chemiraniho a je jedním z nejrespektovanějších hráčů v oboru.

To, že vás čeká jedinečný zážitek, potvrzuje i velmi kladné hodnocení tria z 22. ročníku mezinárodního festivalu Jazz Goes to Town (2016):

"Africký vlak s nákladem evropského improvisingu nás vzal na dobrodružný a pořádně horký výlet do džungle i pouště, do Alp a na pastviny. Brönnimann válel především na basklarinet (kontrabasový klarinet bohužel nechal doma), Cissokho nejen doprovázel, ale vystřihl i strhující sóla na svou koru, a samozřejmě zpíval typickým výše položeným hlasem, Hason uváděl naplněný sál v úžas rytmickou hrou a především melodickými vyhrávkami v případě použití bubnu hang.

Trio dokázalo časté repetetivní plochy gradovat či jinak dynamicky i výrazově proměňovat, samozřejmě nejvíce sólových partů obstaral Brönnimann s basklarinetem, ve dvou případech pak se sopránkou. Cissokho se navíc postupem času rozehrál až k sólům hendrixovské síly. Některé skladby byly čistě instrumentální a v nich se trio přiblížilo nejvíce jazzu, navíc zhusta progresivního. Ze zpívaných písní, nejčastěji baladických, z tónů kory jasně vytanuly kořeny pozdějšího amerického blues. Afričan ale dokázal vystřihnout i emotivní rap! V závěru zapojil do vokálního partu také obecenstvo, jež doslova řičelo blahem… African Projects byl po zásluze odměněn ovacemi ve stoje."  
(autor: Adam Svoboda)

 

Předkapela

Funny Grass

Kapela byla vždy zaměřena převážně na tradiční bluegrass, dále pak na country a irskou muziku. Při vystoupeních v zahraničí přidává pro zajímavost do programu i několik českých a moravských lidových písní. Jejich nástrojové obsazení je typické pro bluegrassovou muziku, tj. mandolína, kytara, banjo, kontrabas,  eventuelně v některých písních housle, dobro, nebo foukací harmonika či irská píšťala.

VSTUPENKY

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.