Nejlepší jazzový soubor zahraje v Turnově

Traditional Jazz Studio známé podle svého kapelníka také jako Smetáčkovci přijede oslavit 55. výročí svého založení do turnovského Kulturního centra Střelnice. Koncert nejlepší současné jazzové kapely z Česka si přijďte užít už v pátek 7. listopadu do velkého sálu KC Střelnice.

TJS je jedním z nejrespektovanějších souborů tohoto žánru u nás. Sehrál zásadní roli při formování českého jazzu a v zahraničí patří k historicky nejznámějším formacím z Česka. V Turnově zahraje skladby jako Nobody´s Sweetheart  nebo Armstrongovou skladbou Struttin´with Some Barbecue.

Hrály s osobnostmi jako Benny Waters

Pavel Smetáček stál jako kapelník u zrodu souboru v roce 1959 a letos s ním oslaví 55 let existence. Z počátku se skupina zaměřovala důsledně na autentickou rekonstrukci jazzové klasiky 20. let, ale poměrně záhy začala stále častěji čerpat ze stylově modernějších období vývoje žánru.

Ve své vrcholné etapě spolupracovalo Traditional Jazz Studio se špičkovými zahraničními osobnostmi jazzového světa, jako jsou třeba Benny Waters, Tony Scott nebo zpěvačka Beryl Bryden.

Hvězdami jazzových festivalů

Smetáčkovci také vítězili v mezinárodních soutěžích v Bochumi, Curychu i Düsseldorfu a účastnili se nesoutěžních festivalů, namátkou zmiňme New Orleans Jazz&Heritage Festival či North Sea Festival v Nizozemsku.

Tisíce představení i Eva Olmerová

Soubor Traditional Jazz odehrál v různém složení kolem 5 000 vystoupení, účinkoval v několika filmech, asi ve stovce televizních pořadů, v Divadle Na Zábradlí a spolupracoval příležitostně s Hanou Hegerovou či Evou Olmerovou. Vystoupení v Kulturním centru Střelnice bude předcházet oslavám 55 let existence souboru.

Zajímá vás koncert Traditional Jazz Studia? Přidejte se k události na facebooku a dostávejte ty nejčerstvější informace jako první.


Zahrají v následujícím složení:

TJS zahraje ve složení Miroslav Chrobár (bicí), Ondřej Černil (kontrabas), Antonín Bílý (klavír), Jaroslav Zelený (trombón), František Tomšíček (trubka, křídlovka), Petr Karen (tenor saxofon), Pavel Smetáček (umělecký vedoucí, klarinet).

Program koncertu:
Elmar Schoebel - Nobody's Sweetheart
Traditional - Careless Love
Jimmie McHugues - I Can't Give You Anything but Love
Bob Carleton - Ja - Da
George & Ira Gershwin - Lady Be Good
Al Jolson, Buddy DeSylva,Vincent Rose - Avalon
Lillian H. Armstrong, Louis Armstrong - Struttin' with Some Barbecue
Spencer Williams, Jack Palmer - I've Found a New Baby
William C. Handy - Saint Louis Blues
Gerald Marx, Seymour Simons - All of Me
Shelton Brooks - Some of these Days
Duke  Ellington - C - Jam Blues
Ken Casey, Ben Bernie, Maceo Pinkard - Sweet Georgia Brown

File admin/_projectSetting/E2u_base_setting.xml not valid!
/var/www/clients/client1/web88/web/admin/_core/classes/Xml/Xml.php [57]