Neformální jazzový festival je za dveřmi

Drazí milovníci kultury, úterní Filmový klub zve tento týden na snímek Nit z přízraků, který vyhrál Oscara za Nejlepší návrh kostýmů. V dalších pěti kategoriích, v kterých byl nominován (mimo jiné i v kategorii Nejlepší film), uspět nedokázal. Nicméně si rozhodně nenechte ujít poslední herecký koncert Daniela Day-Lewise.

Ve středu vás zveme na klavírní recitál klavíristy mladé generace – Pavla Zemena a v sobotu se vypravte do kina Sféra, kde nás večer čeká filmový festival Expediční kamera 2018, který letos nabídne šestici adrenalinových filmů.

Událost týdne:

Neformální jazzový festival 2018

Devatenáctý ročník Neformálního jazzového festivalu nachystal opět pestrou směsici (zdaleka nejen) jazzových lahůdek. Stejně jako v uplynulých čtyřech letech se i letos hudební fanoušci mohou po dva večery na hlavním sále KC Střelnice nechat unášet krásnou muzikou a ti, kdo jazz moc neznají, budou mít letos výjimečnou šanci poznat jeho pestrost.

Domácí scénu zastoupí a celý program v pátek otevře turnovské Duo BigBand, které si i pro tento koncert přizve pár hostů a jejich koncertní program tak bude opět jedinečný a originální. Druhým vystupujícím večera pak bude moderní jazzový big band sestavený ze studentů jazzové katedry VOŠ Konzervatoře Jaroslava Ježka a vedený profesorem Milanem Svobodou.  

Sobotní program otevře slovenské trio Talent Transport. To se ve své tvorbě zaměřuje na původní instrumentální a vokálně-instrumentální skladby různých hudebních stylů od jazzu přes art rock až po bigbít a posluchači se mohou těšit na progresivní autorský a interpretační styl, který rezonuje především u mladé generace milovníků inteligentní originální tvorby.

Závěr festivalu bude patřit legendární formaci Energit v čele s kytaristou Lubošem Andrštem.

Novinkou v letošním programu je změna začátku prvních koncertů, které začnou již v 18.30 a na posluchače tak čekají čtyři rovnocenné hudební sety o standardní délce 90 minut. Těšíme se na vás!

pátek 16. března 2018
18.30 hod. - Duo BigBand & hosté
20.30 hod. - Big Band VOŠ KJJ vedený Milanem Svobodou

sobota 17. března 2018
18.30 hod. - Talent Transport (SK)
20.30 hod. - Energit

pátek 16. – sobota 17. března vždy od 18.30 hodin, KC Střelnice, dvoudenní vstupné 200 Kč (pouze v předprodeji) / jednodenní vstupné v předprodeji 120 Kč / na místě 160 Kč

File admin/_projectSetting/E2u_base_setting.xml not valid!
/var/www/clients/client1/web88/web/admin/_core/classes/Xml/Xml.php [57]