Na Střelnici je k vidění výstava Skupiny 5+1

Skupinu 5+1 tvoří výtvarní fotografové odlišující se osobitou tvorbou. Jejich fotografie jsou alegorií nápaditosti, fantazie a empatie. Autoři se stylově různí, ale projevuje se vzájemná invence výtvarného pojetí obrazu. Od polského Gdaňsku v roce 2003 skupina absolvovala řadu domácích i zahraničních výstav.

Petr Moško
Vystavuje pět obrazů plných kvalitní muziky. Vtáhne vás do světa tónů bicích nástrojů, trubky, kytar, basy anebo zpěvu. Obrazy jsou barevné stejně jako hudba, kterou přímo slyšíte, také barevně. Napomáhá tomu autorovo nevšední zpracování, kdy se na obrazech pokusil slyšitelné tóny zhmotnit a podat je v shlucích vibrujících křivek.

Monika Šimek Fulková
„Jsi jen loutka… jen loutka v nekonečném prostoru a čase…“
To všechno je vlastně tématem obrazů mladé autorky, která se Skupinou 5+1 vystavuje poprvé. Abstraktní vize nepatrnosti člověka v ohromném a nekonečném vesmíru. Obrazy „A“čko, kde písmeno „A“ je zřejmě začátkem a figura s křídly a červenými botami naznačuje mnohé. Obraz „ZÁVRAŤ“ je dalším vynikajícím obrazem. Muž a žena, se zavázanýma očima, otočeni k sobě vzhůru nohama v bludišti imaginárního domu a stačí jen spustit naznačený vypínač, aby se mohl koloběh života, se všemi jeho radostmi i problémy, rozeběhnout. „KŘÍŽENÍ“  G-E-S-A-B-O-T, to jsou jednotlivá písmena na přímkách naznačující nekonečné možnosti cest, kterými je možné se ubírat.

Olga Stráníková
Absolutně jemný, ženský pohed na svět. Hned na prvním obraze vidíme rozcitlivělou ženu zády k nám, dole s kyticí a rukama nahoře, jakoby všechno vzdávala. Stejně tak druhý obraz dámy s prosebným výrazem nahoru, k nečitelné budoucnosti. Vzdušná kompozice tančící dívky v průsvitných šatech, končí na hřbitově a přesto to není morbidní…  Dalším obrazem autorky je starý, opuštěný dům, plný příběhů a tajemství… Soubor Olgy Stráníkové jakoby spojuje prezentace ve starých, dřevěných rámech, které ještě více umocňují prožitek a pochopení dějů na jejich obrazech.

Bohuslav Michnik
Líbezně erotický soubor sedmi obrazů. Zobrazuje jemným způsobem intimní spojení - milostný akt – snově zpracovaný. Těchto sedm obrazů se nedá číst jednotlivě, ale je třeba je chápat jako jeden celek. Soubor je zpracovaný barevně, citlivě a dobře.

Pavel Rejtar
Vystavuje čtyři obrazy. Barevné kreace jeho momentálních vizí a prožitků, které autor umocňuje následným,  hodně obtížným kolorováním fotografií, tolik charakteristickým pro jeho tvorbu. Pastelové barvy, rozložení světelného spektra a mnoho dalších a jiných kulišáren, které jen zvyšují dopad na duši citlivého a vnímavého diváka. Jeho obrazy jsou skutečnou abstrakcí, kde si může divák představovat a kam si může dosazovat své myšlenkové pochody, své vize a stále bude překvapovaný další Pavlovou tvorbou.

Rudolf  Němeček
Vystavuje čtyři obrazy – opět v abstraktním podání. Jsou to struktury kamenů a kůry stromů v lehce zeleném tónu.  Obrazy dýchnou na diváka překvapivým zjištěním, že toto tajemství všednosti denně míjíme, ale málokdy si jí všímáme…

Výstava je ke shlédnutí do konce února.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.