Na co se můžete těšit v roce 2018?

Rok 2017 byl plný fantastických akcí s úžasnou atmosférou, za niž děkujeme především vám, věrným divákům, fanouškům a návštěvníkům Kulturního centra Turnov. Před námi je rok nový a my pro vás i letos chystáme nabitý program od ledna až do prosince. Kultura vzdělává, zušlechťuje a především baví. A tak se pojďme podívat, čím se budeme bavit v roce 2018.

Kulturní centrum Turnov pro vás i letos bude servírovat v pravidelných dávkách abonentní představení, volná divadelní představení i kousky od ochotnických spolků a samozřejmě hrané pohádky nejen pro děti. V oblasti hudby budou samozřejmě pokračovat Turnovské hudební večery i Malá (domácí) scéna, které doplní velké koncerty. Scházet se budeme v kavárně KUS při večerech O literatuře a chybět nebude ani Kavárenský kvíz. Jistotou v programu budou i nadále cestovatelské přednášky, příjemná setkání na Pohovce či stále oblíbené taneční kurzy pro manželské a přátelské páry. V neposlední řadě se těšte na Dámské jízdy, půlnoční premiéry, přímé přenosy baletů i oper či Horror night v kině Sféra, tedy naprosto jedinečné projekce se skvělou atmosférou, které zpestří tradiční promítání filmových novinek.

Divadelní sezóna je právě ve své polovině. Do května, kdy končí, se ještě můžete vedle abonentních představení, jako je například Moje malá úchylka či Podivný případ se psem, těšit hned v lednu na skvěle obsazenou hru Commedia finita, ale také třeba na reprízu velice úspěšného amatérského představení z  Bozkova s názvem Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách. Od turnovského divadelního spolku Společnost bloumající veřejnostise můžeme těšit na jarní premiéru jejich nové hry. V létě pak určitě přijďte před Střelnici. Uvidíte velice úspěšnou Damúzu, Squadru Sua a další. A určitě si užijete divadlo i v letním kině. Divadelní sezóna 2018/19 se právě chystá. Zatím vám víc neprozradím. Snad jen, že po úspěchu pantomimického opusu Solo Radima Vizváry, bych ráda přivezla do Turnova další neobvyklé projekty. V úvaze je dokonce balet či menší opera. Už se moc těším. A hlavně na vás,“ říká divadelní dramaturgyně Daniela Weissová.

V roce 2018 budeme dále podporovat malou domácí scénu, spolupráci s regionálními skupinami považujeme za velmi důležitou, kde jinde by měla být prezentována úroda z domácí zahrádky? Březen není jen měsícem knihy, ale páté výročí bude slavit projekt Muzikantky Dámy Ženy, těšit se můžete na Jitku Šuranskou a Lucii Redlovou, jazzové fanoušky potěší Big Band Milana Svobody a skupina Energit. Popovou scénu zastoupí mimo jiné herečka a zpěvačka Barbora Poláková. Letní poslechové večery teprve připravujeme, jedno slavné album prozradím, poslechnete si  Jean Michel Jarre  - The Concerts in China z roku1982. Dále se v roce 2018 můžete těšit na Michala Davida, Pavla Šporcla, skupiny Olympic či Krausbbery a na čtvrtém advetním koncertu se představí skupina Ora Pro Nobis. Těším se na setkání s vámi i na celé řadě další našich projektů,“ doplňuje hudební dramaturg Karel Šírek.

Také v nadcházejícím roce bude kino Sféra nabízet širokou škálu oblíbených filmových cyklů pro všechny cílové skupiny. Těšit se můžete například na další dámské jízdy, ta první nás čeká dokonce hned v lednu k velmi očekávanému filmu Filipa Renče Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Také cyklus Horror night zahájíme hned zkraje roku, čtvrtým pokračováním série Insidious s podtitulem Poslední klíč. Jak je již dlouholetou tradicí, fanoušci hollywoodských blockbusterů se mohou i v roce 2018 těšit na alespoň jednu půlnoční premiéru. Konkrétní film ale zatím neprozradíme. Vrcholem roku se v srpnu opět stane Filmový víkend, který nabídne šestici největších filmových hitů roku. Kromě filmového obsahu vás ale zveme i na ten nefilmový. Vedle tradičních přenosů oper, baletů a rockových koncertů pro vás chystáme v této oblasti další velmi zajímavé novinky,“ říká manažer a dramaturg kina Sféra Pavel Krupař


Největší akce roku 2018

Únor
Modrý kocour
Opět se těšte na multižánrový divadelní festival, který nabývá na oblibě i prestiži.

Březen
Turnovský drahokam
Tradiční divadelní loutkářská přehlídka.

Neform Jazz Fest
Neformální jazzový festival zve opět na vybrané jazzové lahůdky. Letos vystoupí skupiny Energit, Talent Transport a další.

Červen
Funkin´ Turnov
Jediný opravdový funky festival v srdci Evropy.

Srpen
Filmový víkend
Druhý srpnový víkend nabídne letní kino v Turnově tradiční dvounoční maratón šesti největších filmových hitů tohoto roku.

Září
Básníci ticha
Festival hudební alternativy, který představuje to nejzajímavější nejen z české hudební scény.

Kulturnov
Oslava turnovské kultury. Přehlídka všech žánrů umělecké tvorby napříč věkovými skupinami.

-RH

Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.