Michal Horáček je Na cestě se vzácnými hosty

Textař, básník a producent Michal Horáček udělá jednu ze zastávek svého nového turné „Na cestě" v Turnově na Střelnici. Přijďte si poslechnout hudbu, která patří k absolutní špičce toho, co u nás za posledních několik desítek let v hudební oblasti vzniklo.

Po úspěchu alba „Český kalendář", které bylo nejprodávanější deskou roku 2013 v Česku, přichází o rok později Michal Horáček s projektem „Segrado". I tohle album fanoušky nadchlo a stalo se nejprodávanější nahrávkou loňského října. Není tedy překvapující, že je „Segrado“ také těžištěm nového koncertního turné.

Turné nazvané "Na cestě" ale nepředstavuje jen písně v interpretaci Františka Segrada. Projekt mapuje především písně, které během třicetileté spolupráce vytvořil Michal Horáček spolu s Petrem Hapkou.

Široké spektrum skladeb, které na svým koncertech představuje, vyžaduje více interpretů, proto skladatel přizval hned čtyři, kteří zastupují různé generace a charaktery. Jsou jimi Lenka Nová, zmíněný František Segrado a jeho dcera Ruth, která se nedávno vrátila z pěveckých a hereckých studií v New Yorku.

Čtyři interpreti jsou doprovázeni čtyřmi vynikajícími českými sólisty: Petrem Maláskem na klavír, Josefem Štěpánkem na kytaru, Janem Tenglerem na kontrabas a Petrou Malíškovou na violoncello.

Kromě písní oslovuje Michal Horáček posluchače i úvahami a vzpomínkami na třicet let spolupráce s Petrem Hapkou, Jaroslavem Svobodou (leaderem skupiny Traband) nebo Michaelem Kocábem. Obvykle přidá i recitaci některých ze svých balad a vždy do pořadu zakomponuje zamyšlení nad právě aktuálními událostmi, každý koncert je proto jiný, unikátní. 

Červen 2023
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.