Městské divadlo vyprodává jedno představení za druhým

Zdá se, že si Turnované všímají bohaté nabídky Kulturního centra Turnov čím dál víc. Divadlo je často vyprodané a ani hudební akce co do počtu diváků nijak nepokulhávají. Letošní pestrá kulturní sezóna zjevně nadchla nejednoho diváka.

Představení v Městském divadle Turnov jsou od začátku podzimu pravidelně plná. Letošní sezóna začala slibně už v září, kdy byl k vidění úchvatný balet Carmina Burana nebo jedinečné představení Mefisto. Navíc jsme oslavili kulaté výročí 140 let existence našeho kulturního stánku. V říjnu pak milovníky Turnovských hudebních večerů potěšilo Ančerlovo kvarteto a vrcholem oslav založení republiky se stalo představení Máchův Máj v podání Báry Hrzánové.

Listopad se nese ve znamení zájmu o kulturu

Listopadová nabídka zvedá pomyslnou laťku návštěvnosti ještě výš. První divadelní představení, Božský řízek, vyprodalo divadlo s velkým předstihem. Zahanbit se nenechala ani Travesti Show, na kterou přišlo v nedaleké Jilemnici jen pár lidí, v Rokytnici nad Jizerou museli jejich představení dokonce zrušit pro nezájem. V Turnově si ji přišlo užít 228 lidí! Listopadové abonentní představení Můj romantický příběh naplnilo Městské divadlo také bez sebemenších potíží.

Ale tím to zdaleka nekončí, při Drůbežím nářezu v podání Divadelního souboru Nakafráno praskalo divadlo ve švech, zbylo totiž už pouhých 13 lístků. Přitom kapacita divadla je 299 míst. A divácký zájem až do konce listopadu neopadá. O oslavy sametové revoluce stálo na 250 lidí, podobně jako o Zdeňka Izera a jeho Furtluftdurch tour. Ani na představení Divadelní společnosti Háta s názvem Byt na inzerát už mnoho lístků nezbývá.

Když přijde řeč na abonentní divadelní řadu a Turnovské hudební večery, rozhodně není na co si stěžovat. O divadelní abonmá projevilo letos zájem téměř sto lidí, což je o deset víc než loni. Stejný nárůst jsme zaznamenali i u Turnovských hudebních večerů, na které pravidelně přichází přes devadesát předplatitelů.

Velkou radost máme také ze zájmu o divadelní představení pro děti, který je místy až dvojnásobný než v předchozích dvou sezónách. Pro představu: na říjnovou pohádku O kocouru Mikešovi přišlo 196 malých i velkých diváků.

Aby nebyla řeč jenom o divadle, je potřeba upozornit i na skvělá hudební vystoupení. Nedávný koncert Traditional Jazz Studia v Kulturním centru Střelnice navštívilo přes sto lidí, což je dvojnásobek oproti návštěvnosti loňského Neform Jazz Festu. Ale i třeba na chystaný koncert Marty Kubišové lístky doslova mizí.

Každému, kdo se chystá na některou z akcí Kulturního centra, doporučujeme, aby si zajistil vstupenky předem. Je hned několik snadných cest, jak to udělat. Můžete si přímo na našich webových stránkách v programu najít danou akci a koupit či rezervovat lístky přes internet. Existuje ale samozřejmě také klasičtější varianta, lístky si můžete rezervovat i nakupovat na recepci Kulturního centra Střelnice, kvůli rezervaci stačí jen zavolat. Od září si navíc můžete o víkendu kupovat vstupenky na jakákoli naše představení i na pokladně kina Sféra. V neposlední řadě probíhá předprodej vstupenek i na náměstí v informačním centru. 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.