Marsyas, Petra Janů a Lenka Dusilová. O víkendu se nudit rozhodně nebudete

Hudební fanoušci mají před sebou jeden z nejpernějších víkendů. V uších teprve doznívají tóny festivalu Napříč a my už pro vás máme další nabídku, kterou lze jen těžko odmítnout. V pátek začínáme koncertem Marsyas v čele s Oskarem Petrem a Zuzanou Michnovou. V sobotu naváže česká popová hvězda Petra Janů s kapelou Golem. Víkendem to ale zdaleka nekončí. Příjemnou koncertní vlnu zakončí v pondělí večer Lenka Dusilová, která zazpívá na vernisáži Jiřího Štrébla.

Marsyas přijedou ve svěží náladě

Kapela Marsyas je živoucí legendou české hudební scény, jejich hudba ovlivnila celou jednu generaci, a to se nezapomíná. Marsyas začali koncertovat už v 70. letech, o deset let později prošli radikální změnou a v polovině 90. let, po smrti charismatického Petra Kalandry, se scházeli jen sporadicky. S novým tisíciletím se ale k libosti všech fanoušků rozhodli navázat na předchozí úspěchy a v čele se Zuzanou Michnovou a Oskarem Petrem se vrátili na pódia.

Mikulášský koncert v Turnově zahraje kapela Marsyas v obnoveném mladistvém složení, vzali mezi sebe někdy až o generaci mladší hudebníky a uskupením teď proudí energie sálající i ze všech vystoupení. Více o koncertu se dozvíte v našem programu a na facebooku.

Největší hity Petry Janů zazní v sobotu

Zlatá slavice přijede zpříjemnit předvánoční čas do Turnova svými nejznámějšími songy, ale také novinkami z posledních let. Mezi zpěvaččiny největší hity patří třeba Moje malá premiéra nebo Už nejsem volná. Podrobnosti najdete na našem webu nebo v události na facebooku. Petra Janů vystoupí v Kulturním centru Střelnice s kapelou Golem, se kterou spolupracuje už od toku 1985. V čele pražského popového orchestru Golem stojí Jan Václavík s týmem hráčů vynikajících kvalit, kteří se orientují v populární hudbě, rocku i jazzu.

Vernisáž výstavy Jiřího Štrébla završí koncert Lenky Dusilové

Pondělní program naváže plynule na hudební zážitky z víkendu. V Kulturním centru Střelnice představí svoje fotografie Jiří Štrébl, herec a fotograf v jedné osobě, který se s objektivem pohybuje zejména v divadelním a filmovém zákulisí, na výstavě budete moct nahlédnout ale i do jeho osobního života. Lenka Dusilová se na hudební scéně objevuje už dlouhou dobu, proto ji zřejmě není nutné příliš dlouze představovat. Letošní laureátka ceny Anděl v kategorii Zpěvačka roku má na svém kontě už pět studiových alb a letos na podzim přišla s deskou V hodině smrti, kterou uvede i na turnovském koncertě. Lenka Dusilová dělá muziku tak, jak ji cítí a je to znát. Informace hledejte na webu i na facebooku.

Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.