Majáles 2018 s alegorickým průvodem

Ve středu 16. května zveme nejen mládež, ale celou širokou veřejnost na turnovský Majáles, který zahájí studentský alegorický průvod městem v převlecích připomínajících éru sta let naší republiky.

Průvod zahájí svou cestu v 15 hodin z Terminálu vlakového a autobusového nádraží a po několika zastávkách (například na Náměstí Českého ráje) vyústí v letním kině, kde budou od 16 hodin do noci k vidění a poslechu hudební, divadelní a taneční vystoupení žákovská, studentská i profesionální.

Na dvou scénách se představí divadelní soubory ZUŠ Kámoš drámoš, Rendez-Vous, Drama Lama. Vystoupí tanečnice Kristýna a Eliška z „chlapajdy“ a mezi hudebními čísly nebude chybět vystoupení kapel Vsteklý sígři (II. ZŠ), The Peanuts (GYTU), dua Nika (GYTU) a profesionálních kapel Anarchia a Capture or Kill.

Celý Majáles ponese téma svobody a nesvobody za existence republiky. Proto bude součástí programu také setkání s bývalým disidentem Františkem „Čuňasem“ Stárkem a také výstava fotografií z dob nesvobodných, která putuje také po školách.

Cílovou skupinou je mládež, ovšem akce je otevřená všem generacím a celým rodinám. Všechny vyzýváme, ať se zapojí do průvodu. Téma průvodu je "Svoboda a nesvoboda za sto let republiky", heslo potom "Pojď do průvodu, aby se to nevrátilo." Každý si může vyložit po svém, co se nemá vrátit - totalitní režimy a jejich absurdity, útlaky a nespravedlnost,… Stejně tak je potřeba upozornit na nepravosti dějící se dnes, i to bude součástí průvodu. Jeho účastníci mohou mít své názory dnešní i historické napsané na transparentech, které nesmí být vulgární ani urážlivé, raději ať jsou věcné a vystihující. Průvod bude představovat stoletou linii republiky, účastníci by ideálně měli přijít oblečeni z některé éry tohoto časového úseku,“ upřesňuje a zve na Majáles jedna z pořadatelek Bára Havlátová.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.