Listopadová kultura pokračuje s Ovčáčkem a Gagarinem

Vážení milovníci kultury, tento týden zahájíme pondělním Ovčáčkem miláčkem, přímým přenosem kabaretu ze zlínské divadelní scény. Ujít si ale nenechte ani středeční setkání na Pohovce, kam tentokrát zavítá známá herečka Libuše Švormová

A rozhodně nezapomínáme ani na nejmenší, na které se těšíme opět v sobotní dopoledne v Městském divadle na další pohádce v rámci cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, kde se na dětské diváky bude těšit Dlouhý, Široký i Bystrozraký.

V neposlední řadě vás zveme na letošní ročník filmového maratonu Snow Film Fest, který i tentokrát nabídne hned několik krátkých snímků ze světa zimních sportů.

Doporučujeme vám také tyto pořady:

Ondřej Nezbeda

O literatuře

Český novinář a spisovatel pracuje mimo jiné jako dramaturg kulturního pořadu České televize Kultura+, ale nejznámější je především jako novinář píšící pro Respekt. Po mnoha letech práce pro tento týdeník se rozhodl pro radikální profesní změnu a rok pracoval v domácím hospicu, pečujícím o nevyléčitelně nemocné a umírající. I na základě tamních zkušeností vznikla kniha Průvodce smrtelníka: prakticky o posledních věcech člověka, která v letošním roce získala cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku.

středa 22. listopadu od 19 hodin, kavárna KUS, vstupné zdarma


NAPŘÍČ 2017

Komorní festival napříč žánry

Myšlenkou minifestivalu NAPŘÍČ je spojit zajímavé muzikanty, kteří by se třeba na pódiu nikdy nesetkali, představit divákům neokoukané, ale o to zajímavější kapely a písničkáře.

Večer zahájí písničkářka se silným hlasem Jana Vébrová, na kterou naváže Pája Táboříková, která představí ambiciózní projekt PayaNoia. Dále vystoupí uskupení Něžná noc, v jejímž čele uvidíte textaře a zpěváka Jana Sahara Hedla a zpěvačku Blanku Šrůmovou.

pátek 24. listopadu od 19 hodin, KC Střelnice, vstupné v předprodeji 100 Kč / na místě 150 Kč


Gagarin!

Do turnovského divadla se vrací divadelní spolek Športniki! s inscenací o životě a díle Jurije Alexejeviče Gagarina.

Těšte se na loutky, zpěvy, tance a ke slovu přijdou i filmové týdeníky. „Časem kdekdo Gagarina překoná. Ale nikdo se po letu tak neusměje na lidstvo a kosmos jako Jura Gagarin. A to je velmi důležité, daleko důležitější, než si dovedeme představit…“

neděle 26. listopadu od 19.30 hodin, Městské divadlo Turnov, vstupné v předprodeji 120 Kč / na místě 160 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.