Listopad uzavřeme operou, prosinec přivítáme s Řehořem

A je tu prosinec. Minulý týden jsme zahájili advent a ozdobený strom na Náměstí Českého ráje už vám skutečnost, že se Vánoce neúprosně blíží, nedá zapomenout. Pokud nepatříte mezi ty, kteří vánoční a zimní čas zbožňují, doporučujeme zavítat třeba na středeční Cestovatelský klub, s Pavlou Bičíkovou navštívíme sluncem zalitou Sicílii a Liparské ostrovy. Ve čtvrtek se můžete přijít pobavit do kavárny KUS, kde proběhne další Kavárenský kvíz a u srdce dozajista zahřeje i téměř vyprodaný koncert 4Tetu. (Nabízíme přístavky!)     

Do kina Sféra můžete vyrazit i tento týden ve čtvrtečních dopoledních hodinách, kdy v rámci cyklu Kino nejen pro seniory promítáme film Tenkrát v ráji. Filmový klub nabídne již v úterý dokumentární snímek Normální autistický film. Projekce se navíc zúčastní režisér Miroslav Janek. Opakování se dočká česká novinka s Ondřejem Vetchým v hlavní roli – Bezva ženská na krku a v neposlední řadě vás zveme na očekávanou pohádku Anděl Páně 2.

Dovolujeme si vám zároveň nabídnout možnost nákupu vánočních dárkových poukazů pro vaše nejbližší. Předprodej na jarní divadelní i jiná představení spustíme 1. prosince. Kompletní nabídku akcí naleznete již brzy na www.kcturnov.cz. Potěšte pod stromečkem kulturním zážitkem!

Mimo jiné vás srdečně zveme na následující pořady:

ROH: Hoffmannovy povídky

Záznam opery Royal Opera House v Londýně.

Bohatá produkce v podání Královské opery, Offenbachovo mistrovské dílo, které je u publika velmi oblíbené. Tuto produkci vytvořil oscarový režisér John Schlesinger a přivádí v ní k životu svět 19. století plný romantiky, komedie, tajemství a hrozby.

pondělí 28. listopadu od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 300 Kč, studenti a senioři 250 Kč


Proměna aneb Řehoř už toho má dost

V rámci divadelního abonmá shlédneme variaci na Franze Kafku.

Řehoř Samsa pracoval, živil rodiče a sestru a jednoho dne už ho to přestalo bavit. Franz Kafka ho proměnil v brouka, nepotřebný hmyz. V Ypsilonce to zpracovali trochu jinak, ovšem v úctě a s láskou!

čtvrtek 1. prosince od 19.30 hodin, Městské divadlo Turnov, v předprodeji 420 Kč, na místě 460 Kč

Trio Bel Canto

Na druhý adventní koncert vás zveme do kostela Sv. Mikuláše.

Repertoár Tria Bel Canto zahrnuje skladby skladatelů z období baroka a klasicismu (G. F. Händel, J. S. Bach, A. Vivaldi, W. A. Mozart). Kombinace zpěvu, flétny a kytary je velmi oblíbená a poskytuje tak delikátní, ušlechtilý zvuk a jemnou dynamiku.  

neděle 4. prosince od 15 hodin, kostel Sv. Mikuláše, vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč, děti do 15 let zdarma
 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.