Leden zakončíme na Špicberkách

Drazí milovníci kultury, na přelomu ledna a února si vás mimo jiné dovolujeme pozvat na další Kavárenský kvíz, který se uskuteční tradičně první čtvrtek v měsíci, tedy 1. února. Velmi nás těší váš neupadající zájem a rádi kromě pravidelných návštěvníků uvidíme i nové tváře. Nestyďte se a přijďte si taky vyzkoušt skvělou zábavu pro (téměř) všechny generace.

Týden potom ukončíme nedělní projekcí dokumentárního snímku Krkonoše, na kterou zveme všechny pravidelné i nepravidelné návštěvníky Cestovatelského klubu ale i širokou veřejnost. Po projekci navíc proběhne diskuze s režisérem Viktorem Kunou.

Doporučujeme vám také tyto pořady:

Universum Brdečka

Filmový klub, diskuse s režisérem Miroslavem Jankem

Limonádový Joe, Tajemství hradu v Karpatech, Adéla ještě nevečeřela, Císařův pekař a Pekařův císař… Tyto a další filmové hity české kinematografie spojuje jméno Jiří Brdečka. Scenárista, spisovatel a kreslíř Brdečka v Čechách proslul svou spoluprací s Jiřím Trnkou, Janem Werichem nebo Oldřichem Lipským, ve světě se proslavil především jako respektovaný režisér animovaných filmů. Kým ale vlastně Brdečka ve skutečnosti byl?

úterý 30. ledna od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 100 Kč / studenti a členové FK 80 Kč


Špicberky

Cestovatelský klub

Špicberky jsou souostroví odkud je to blízko už jen do Grónska, nebo na severní pól. I tuto nehostinnou arktickou pustinu však osídlili lidé. O tom, jaké to je být studentem v místě, kde musíte na každém kroku nosit pušku, kde vám přes noc zmrznou boty a kde je více než tři měsíce polární noc a čtyři měsíce Slunce naopak nezapadne za horizont, vám poví Radka Staňková.

středa 31. ledna od 18 hodin, kino Sféra, vstupné 90 Kč / malý sál 50 Kč (vstupenky k zakoupení na místě po vyprodání kapaicty kina)


Tři billboardy kousek za Ebbingem

Mildred Haynesové zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie. Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista. nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky.

Nenechte si ujít snímek se sedmi nominacemi na Oscara.

sobota 3. února od 17 hodin, kino Sféra, vstupné 120 Kč

-RH

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.