Květen zahájíme hned několika kulturními lákadly

V posledním pořadu O literatuře v letošní sezóně bude hovořit Aleš Palán především o jeho nejnovější knize Raději zešílet v divočině. Odvážné duše zveme na Tiché místo a vrcholem týdne bude bezesporu koncert Podkrkonošského symfonického orchestru.

Připomínáme, že od května se mění otevírací doba kavárny KUS. Nově budeme mít otevřeno vždy v pátek a v sobotu od 14 do 20 hodin, při akcích KCT pak hodinu před jejich začátkem.

Upozorňujeme vás také, že v pondělí 30. dubna bude recepce KC Střelnice uzavřena, stejně jako v pondělí 7. května.

Tento týden vám doporučujeme tyto pořady:

Aleš Palán

O literatuře

V posledním pořadu O literatuře v letošní sezóně bude Aleš Palán s moderátorem Petrem Vizinou hovořit především o jeho nejnovější knize Raději zešílet v divočině. Osm rozhovorů s lidmi žijícími dlouhodobě mimo civilizaci přináší pohled do tajuplného světa, o jehož existenci nic nevíme. Někteří ze zpovídaných si postavili v lese chýši, jiní žijí v maringotkách, případně na horských samotách. Smyslem knihy není katalogizace podivínů ani alternativní průvodce po největším českém pohoří. Je jím ponor do tajuplných zákoutí krajiny a lidské duše.

středa 2. května, kavárna KUS od 19 hodin, vstupné zdarma


Tiché místo

Skvěle hodnocený snímek je aspirantem na horor roku.

Lee a Evelyn Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost. A jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt, což záhy na vlastní kůži poznají i Abbottovi. Ti dosud jako jedni z mála přežívali i díky tomu, že je jejich nejstarší dcera Regan neslyšící, a tak pro ně byla znalost znakové řeči absolutní nutností. Evelyn je navíc těhotná a některé životní události se bez křiku jednoduše neobejdou.

čtvrtek 3. května, pátek 4. května a také pátek 18. května, kino Sféra od 19.30 / 17 hodin, vstupné 130 Kč


Podkrkonošský symfonický orchestr

Po loňských úspěšných koncertech s filmovou hudbou přiveze Podkrkonošský symfonický orchestr v první polovině roku do našeho regionu další exkluzivní program – výběr toho nejlepšího z latinskoamerické hudby posledních 100 let. Těšit se můžete na výlet do Mexika, Kuby, Argentiny, Kolumbie a dalších pro Evropany exotických míst. Program bude obohacen o řadu speciálních, zejména bicích, nástrojů. Velká část programu zazní v České republice vůbec poprvé.

pátek 4. května od 19.30 hodin, KC Střelnice, vstupné v předprodeji 280 Kč / na místě 330 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.