KULTURNOV (přece jenom) ŽIJE!

Jen pár dní před letošním zrušeným KULTURNOVem vznikla myšlenka uspořádat oslavu turnovské kultury alespoň on-line. I přes šibeniční termín se zapojily desítky účinkujících, kteří nenechali KULTURNOV na holičkách a díky kterým se letošní oslava přece jenom mohla uskutečnit.

Projděte si zaslané příspěvky, nasajte pozitivní energii a připoměňte si, že ať už je situace jakkoli nepříznivá, nejste v tom sami. #kulturnovzije!

Přejeme vám příjemnou zábavu!PROGRAM LETOŠNÍHO ROČNÍKU


14:00 LENT MOYO
Vítáme vás při letošní oslavě turnovské kultury! Pohodlně se usaďte a přivítejte společně s námi první účinkující. Až z Rakouska vás zdraví hudební spojení Lent Moyo.


14.30 GÁBA HOLBOVÁ s rodinou
A přichází vás pozdravit a podpořit také Gába Holbová s celou rodinou, zastiženi v županu a s kytarou. 


14.45 DÁDA WEISSOVÁ a "kolega"
Takhle se na dnešní KULTURNOV večra chystala Daniela Weissová se svým blíže neidentifikovaným kolegou.


15.15 DUO BIG BAND
Kdo by neznal Duo Big Band, děkujeme za vaši účast! A jelikož Dua Big Band není nikdy dost, máme tu i hudební video s jasným vzkazem: rozhodli jsme se respektujíc všechna opatření natočit nadějeplný, optimisticky hudební pozdrav, tedy Don't worry, be happy v recitované verzi. Snad potěší. - Potěšil!
16.00 RECITACE DAVID PEŠEK
Čas na trochu poezie, nemyslíte? Přednáší David Pešek.    


16.30 MUSICA FORTUNA
Na letošním Kulturnovu dále vystoupí MUSICA FORTUNA, která všem vzkazuje, že je živoucí organismus a velmi dobře reaguje na různé podněty i z okolního prostředí. „Možná je v nás přítomno i jakési vizionářství a to nejen v hudbě, ale i ve vnímání života kolem nás. Jako důkaz posíláme fotku námi vymyšleného a vyzkoušeného, zcela nového postoje při koncertech pěveckých sborů. Toto jsme poprvé uvedli již v loňském roce a hle letos - jako kdybychom to tušili - se nám to bude velice dobře hodit. Takže také věříme, že to bude i určitý průlom ve sborovém zpěvu, naprostá novinka a že se náš soubor, potažmo i Turnov a turnovské divadlo, stane ještě známější v Evropě a ve světě.“


16.45 MYŠLENKY KARLA ŠÍRKA 
Bez Karla by to nebyl Kulturnov, že?


17.00 ALL STARS MAŽORETKY
K letošním oslavám se připojují a zdraví i turnovské mažoretky! „My, All Stars mažoretky TJ Sokol Turnov, zdravíme z venkovního tréninku všechny, kterým už chybí kulturní život, tak jako nám. Přejeme Vám veselou mysl v téhle poněkud zvláštní době a těšíme se na další setkávání při různých příležitostech u nás v Turnově nebo kdekoli jinde. Bez Vás diváků je totiž naše radost jenom poloviční. Tak nezapomeňme, že #kulturnovzije!“


17.15 BODLÁK a SNAP CALL
Dalším kouskem letošní oslavy je video od turnovského Bodláku, spřaženého s kapelou Snap Call, zdravíme i vás kluci a děkujeme za vaši účast!


17.45 POZDRAVY Z KNIHOVNY
Kultura je i literatura, proto zde máme i pozdravy z turnovské knihovny, díky! 
 


18.00 MRCA
Jak se hraje na harmoniku v roušce? Docela snadno – video návod v podání Mrcy Holana.


18.30 KÁMOŠ DRÁMOŠ
Po náročné zkoušce nového představení zvládl Kámoš Drámoš ještě tuhle koláž s ručně malovaným plakátem a vzkazuje: „Jsme tu pro vás a těšíme se na příští ročník!“

A všichni - KULTURNOV ŽIJE!!


19.15 NOTHINGHAM
Letošní oslavu turnovské kultury uzavírá - Nothingham! Děkujeme!


19.45 HOLANOVI
Že vám to nestačilo, nám taky ne. Zde je přídavek v podání rodiny Holanových,… dokud se zpívá, ještě se neumřelo,…
Tímto se skutečně loučíme, děkujeme všem, kteří si dnešní oslavu užili společně s námi! 

 


Užili jste si dnešní netradiční KULTURNOV?
Máte i vy něco na srdci? Chcete něco vzkázat? Ať už svým oblíbeným interpretům nebo zkrátka tak nějak všem? Můžete!

Stačí se vyfotit, nebo svůj vzkaz natočit a poslat nám ho, protože i vy můžete být KULTURNOV! (nezapomeňte na pojítko v podobě cedule s nápisem #kulturnovzije!)

Ještě jednou velké díky všem, kteří se do této akce zapojili ❤️


 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.