Kulturnov počtvrté oslavil turnovskou kulturu

Událostí měsíce říjen byl bezesporu Kulturnov, který – jak sám hlásá svým podtitulem – oslavuje turnovskou kulturu.

Tento úkol splnil letošní ročník na maximální počet bodů, posuďte sami: téměř 20 událostí, 5 scén, více jak 130 účinkujících během 12hodinového maratonu zábavy na jediném místě. A diváci? Vzhledem ke skutečnosti, že celý festival byl zdarma, neznáme přesné číslo návštěvníků, ale podle odhadů a plnosti sálů je jasné, že letošní Kulturnov navštívilo více jak 500 diváků.

Vystoupil pěvecký sbor Karmínek, Běhturnov měl pro jednou alespoň trochu příznivé počasí a překvapivě vysokou, rekordní účast (24 běžců), vidět jste mohli Jitku Hlaváčkovou, divadelní soubor Drama-Lama v dětmi napěchovaném zrcadlovém sále, Vsteklé sígry nezapomenutelně doprovodily Alena Tomášová a Daniela Weissová svou parodií na Hanu Zagorovou a Helenu Vondráčkovou. Koncert Big Band ZUŠ „narušili“ vystoupením a skladbou Prší, prší herci ze Společnosti bloumající veřejnosti, vyráběly se loutky, zahrála Turnovanka, poprvé v historii se k oslavám připojila taneční a pohybová škola ILMA, zavzpomínalo se na Zuzanu Navarovou, vystoupilo dívčí Duo Nika, kapely Falafel, Funny Grass a Ovčie Kiahne a afterparty v kavárně KUS se protáhla do ranních hodin.

Zkrátka, kdo nebyl na letošním Kulturnovu, o mnoho přišel, ať už to byla pohodová přátelská atmosféra, zábava na pokraji pláče smíchy, kvalitní kultura, sentiment, kreativita, nebo třeba čirá hrdost na flexibilitu Střelnice a jejích zaměstnanců při technickém zajišťování akcí. Divákům ve velkém sále se totiž mimo program naskytla i možnost „pohledu do zákulisí“, když přímo před jejich zraky došlo ke kompletní přestavbě scény velkého sálu. „Právě jste viděli, jak během pouhých sedmi minut dokážeme změnit scénu z koncertní úpravy na sál pro taneční vystoupení,“ okomentoval se smíchem i svůj výkon jednatel Kulturního centra David Pešek, přítomní pak nešetřili potleskem.

FOTOGRALERIE
 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.