Kulturnov již brzy nabídne pestrou směsici turnovské kultury

Další ročník multižánrového festivalu Kulturnov nabídne opět pro každého něco. Hudební průřez od dechovky přes folk a bluegrass až po řízný rock, divadla pro děti, autorská čtení, talkshow i tanec. A to vše opět výhradně od umělců z Turnova a okolí. Neuvěřitelné? Nikoliv, takový prostě Turnov je!

V sobotu 5. října od dvou hodin odpoledne se celé Kulturní centrum Střelnice již počtvrté promění ve velké festivalové rejdiště, kde budou jeho návštěvníci moci navštívit řadu vystoupení. Zkraje odpoledne bude velký sál patřit hned dvěma souborům turnovské Základní umělecké školy, totiž unikátnímu pěveckému sboru Karmínek pod vedením Jindřicha Bady, který vystoupí s doprovodnou kapelou (!), a o chvíli později se zde představí Big Band ZUŠ Turnov. Ten byl při loňském oblíbeném losování dvojic spárován s turnovským divadelním spolkem Společnost bloumající veřejnosti. Že si nedovedete představit, jak může společné vystoupení těchto dvou těles vypadat? O důvod víc nenechat si tohle vystoupení ujít!

Letos poprvé se do programu Kulturnova zapojí také turnovská Taneční a pohybová škola Ilony Šulcové a kdo má rád pohyb i v jiných podobách, ten by si neměl nechat ujít další BěhTurnov, tradiční jedenáctikilometrový závod.

Děti se tento rok dočkají hned dvou výtvarných dílen. Vedle již téměř tradiční dílny Lady Capouškové ze Žluté ponorky budou moci vyzkoušet ještě jednu, v níž si pod vedením herců DS Čmukaři vytvoří vlastní loutku. Navíc jsou pro ně přichystány dvě pohádky: loutková právě od Čmukařů a hraná od divadelního souboru Drama-Lama.

Letos v červnu by oslavila 60. narozeniny Zuzana Navarová, jedinečná a výjimečná zpěvačka, textařka a skladatelka, od jejíž smrti v prosinci uběhne těžko uvěřitelných 15 let. Na tuto skvělou dámu vzpomeneme v rámci festivalu hned dvakrát - nejprve v programu Andělská počta, v němž Jiří Štrébl a Kateřina Hofhansová přečtou část rozhovoru se Zuzanou Navarovou, a později koncertem turnovské kapely Falafel, která hraje právě její písně.

Troufáme si konstatovat, že festival Kulturnov svůj úkol, totiž ukázat všem, jak bohatá je kulturní scéna Turnovska, splnil. Každé další takové setkání už nebude nutkáno potřebou někomu něco dokazovat, ale jen a pouze oslavou turnovské kultury, jak stojí v podtitulu tohoto jedinečného festivalu.

Těšíme se na vás!


PROGRAM FESTIVALU

14:00  PS Karmínek s kapelou, start Běhturnov

14:30  Jitka Hlaváčková - recitál, Král měl tři syny - pohádka souboru Drama-Lama, Gymnázium Turnov

15:15  Big Band ZUŠ Turnov & Společnost bloumající veřejnosti - koncert s bonusem, výtvarná dílna s Ladou Capouškovou

16:00  Vsteklí sígři & klaunky A. Tomášová a D. Weissová - koncert s bonusem, výroba loutek s DS Čmukaři

16:45  Turnovanka & překvapiví hosté, Pohovka - Petr Vydra a Jiří Štrébl, Modrý Karkul - loutková pohádka DS Čmukaři

17:30  TaPŠ ILMA - profilové vystoupení, Klub autorů Turnov

18:15   Andělská počta - vzpomínka na Zuzanu Navarovou (účinkují Jiří Štrébl a Kateřina Hofhansová)

18:45   Falafel - koncert písní Zuzany Navarové

19:30   Duo Nika

20:00   Funny Grass

21:15   losování dvojic

21:30   Ovčie Kiahne

23:00   afterparty


PROGRAM KE STAŽENÍ (PDF)


VSTUPNÉ ZDARMA

File admin/_projectSetting/E2u_base_setting.xml not valid!
/var/www/clients/client1/web88/web/admin/_core/classes/Xml/Xml.php [57]