Kulturnov byl dnem otevřených dveří turnovské kultury

„Sobotnímu Kulturnovu se podařilo něco, čemu se těžko dá říkat cíl, spíš bláhové přání - Střelnice ožila a více se „otevřela” občanům Turnova,” pochvaluje si mluvčí akce Josef Uchytil. Kulturnov byl festivalem oslavujícím turnovskou kulturu a na jeho třech scénách se vystřídalo bezpočet divadelních i hudebních souborů a všech možných i nemožných umělců. Děti se bavily v dětském koutku, dospělí popíjeli víno a na všech vystoupeních bylo plno. Přidali se dokonce i běžci, kteří před Střelnicí startovali a končili svůj závod a na pódiu Střelnice pak vyhlašovali vítěze.

„Kulturnov byl takovým dnem otevřených dveří Střelnice,” říká jednatel Kulturního centra Turnov David Pešek. „Byla to až nečekaně příjemná akce a u nás panuje veliká radost z toho, kolik lidí je součástí turnovské kulturní scény a chtějí se k ní aktivně hlásit. Jsem rád, že jsme mohli tak skvělou akci hostit a moc se těším na její první ročník příští rok,” dodává.

Podle Josefa Uchytila měl Kulturnov dva základní cíle - umožnit vzájemné setkání turnovských kulturních nadšenců a poukázat na nebývalé kulturní bohatství, které v Turnově máme. „Obojí sobotní akce naplnila měrou vrchovatou. Díky nepříznivému počasí (tedy hlavně předpovědi) se navíc Střelnice otevřela nejen obrazně a nabídla velmi příjemný pohodový zážitek,” pochvaluje si mluvčí Kulturnova. Všichni účinkující si podle něj zasluhují poděkování a hlubokou poklonu. „Celý den jsem prožíval pocity hrdosti až dojetí – obzvláště při krátkém představení divadelního souboru Nakafráno,” uzavírá Uchytil.

Kulturnov byl nultým ročníkem a už teď je jasné, že odstartoval tradici a že řádný první ročník bude příští rok v září zakončovat léto a zahajovat novou kulturní sezónu. Příští Kulturnov se bude konat opět na Střelnici, a to pravděpodobně v sobotu 23. září 2017. A diváci se můžou navíc těšit na vystoupení někdy trochu bizardních dvojic vylosovaných letos, mezi nimi třeba Čmukaři s Nakafránem či Josef Uchytil s Ondřejem Halamou. Pak tu jsou ale i starosta s místostaroskami ve spojení s Mackie Messer Klezmer Bandem. O zábavu je tedy rozhodně postaráno.
 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.