Kulturní centrum Turnov zve v novém roce na zajímavé koncerty a pokračování mnoha tradic

Kulturní centrum Turnov se rozhodlo poodhalit své plány na letošní rok a vy se tak už teď můžete těšit nejen na pokračování již tradičních akcí, jakými jsou mimo jiné Básníci ticha a Filmový víkend, ale také na naprosto jedinečné pořady. Kromě již dříve zveřejněných koncertů Lenky Filipové a Michala Hrůzy se na hvězdný seznam přidávají třeba bratři Nedvědové, kteří přijedou do Turnova na začátku léta.

V roce 2016 se bude pokračovat i s osvědčenými akcemi. Velký úspěch slavili loni Básníci ticha a díky tomu dorazí letos v létě další hvězdy alternativní hudební scény. Seznam kapel je už hotový, přijedou mimo jiné kapely Zrní nebo Už jsme doma.

V létě se pak mohou na svůj svátek těšit i všichni filmoví fanoušci z celé republiky i mimo ni, protože se budou znovu moci setkat v turnovském letním kině na Filmovém víkendu ČSFD.cz.

KCT naváže i na některé nové tradice. Díky nově otevřené kavárně KUS vznikl prostor pro komornější pořady, jakými jsou literární večery. Na besedu přijedou třeba Jaroslav Rudiš nebo Markéta Baňková. Pokračovat se bude i s koncerty lokálních hudebních skupin na Malé (domácí) scéně, kterou čas od času obohatí kapely z větších dálek.

KCT nabízí spolupráci každému, kdo má zájem o kulturu

Kulturní centrum Turnov chce v roce 2016 ještě zintenzivnit spolupráci s organizacemi působícími na poli kultury. Díky kavárně KUS a literárním večerům se podařilo zase o kousek rozšířit spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka, ale navázána byla i spolupráci zcela nová, a to se sdružením Metal for hope, pořádajícím koncerty zejména metalové hudby. Jejich výtěžek putuje vždy na předem určený účel zejména ze sociální oblasti.

Už loni se Kulturní centrum Turnov více zapojovalo do přípravy festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov, na což letos naváže. Nově se také bude mnohem více podílet na organizaci divadelní přehlídky Modrý kocour. Z KC Střelnice se letos stane festivalové centrum se vším, co k tomu patří. Budou zde kanceláře festivalu, účastníci se tu budou stravovat, v kavárně KUS se budou konat rozborové semináře.

Už teď je jasné, že nás čeká velmi zajímavý a kulturně bohatý rok, a to jsme ani zdaleka nevyjmenovali všechny chystané akce. Další informace se budou průběžně objevovat na webu www.kcturnov.cz a novinky můžete sledovat také na facebooku KCT. 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.