Knihotoč: Nový měsíc nabízí nové tituly

Projekt Knihotoč, spočívající v možnosti nejen ke kávě si v kavárně KUS přečíst zdarma knižní novinky, přichází v březnu s novými knižními tituly. Kromě českých autorů můžete nyní zabrousit až k autorům japonským. V Knihotoči totiž naleznete i novinku Útok na pekárnu od snad nejznámějšího japonského spisovatele, kterým není nikdo jiný než Haruki Murakami.

Aktuálně nabízíme:

Jaroslav Beznoska: Epos o panáčkovi

Strhující akční sci-fi román, který vás vezme na okružní jízdu světem, kde přežijí jen ti nejsilnější ze silných - pokud budou mít štěstí!

Pondělí většina lidí oprávněně nenávidí. Tohle ale budou nenávidět úplně všichni. Začíná den plný zločinu a násilí, na jehož konci bude prolita krev vinných i nevinných a duše města bude navždy pošpiněna. V ulicích totiž vypuká válka mezi speciální zásahovou jednotkou rytířů a podsvětím. Především se ale vrací krvavý přízrak, kterým byly kdysi strašeny děti i dospělí - panáček.

Pavel Fritz: Archa zrůd

Příjemnou cestu do pekel!

Děj třinácti vědeckofantastických a hororových povídek vás zanese na ta nejznepokojivější místa v nejtemnějších propastech vesmíru i na naší mateřské planetě. Stanete se svědky odkrývání šokujících mimozemských artefaktů, prozkoumáte záhadné vraky, navštívíte Hotel nekonečno, maják na konci galaxie i bavorský klášter sužovaný děsivým zlem. S bandou desperátů budete hledat poklad Černého Lombarďana a zaskočí vás velmi podivný úkol pro britské agenty s povolením zabíjet.

Matt Haig: Důvody, proč zůstat naživu

Co to znamená být opravdu naživu?

Mattu Haigovi se ve 24 letech zhroutil svět. Neměl žádný důvod, aby dál žil. Toto je pravdivý příběh o tom, jak se dostat do krize, zvítězit nad zákeřnou nemocí, která ho málem zničila, a naučit se znovu žít. Kniha je úsměvné a optimistické povídání o tom, jak se dá žít lépe, více milovat a opravdu žít. Nabízí důvody, proč žít.

Haruki Murakami: Útok na pekárnu

Kniha o dvou povídkách, kde oba texty spojuje jedno téma, totiž nezvladatelný, krutý hlad.

Dva mladí muži - vyzbrojeni kuchyňskými noži - se vypraví do pekárny, aby tam utišili svou potřebu. Nakonec k násilí nedojde, jen majitel je donutí poslouchat úryvky z Wagnerových oper. Při druhé loupeži žádná obyčejná pekárna není po ruce, a tak muž a žena vezmou útokem provozovnu McDonaldu. S brokovnicí v ruce. Někdo poslouchá žízeň, někdo svůj hlad.

John Boyne: V tomto domě straší

Román V tomto domě straší od irského spisovatele Johna Boynea, který proslul celosvětově knížkou pro děti Chlapec v pruhovaném pyžamu, je strhující poctou duchařským příběhům z devatenáctého století.

Boyne mistrně využívá prostředky dickensovského stylu i klasické duchařské motivy. Je rok 1867 a Eliza Cainová se po smrti otce, jehož stála život návštěva přednášky Charlese Dickense, ocitne bez prostředků a přijme místo guvernantky na odlehlém norfolském sídle Gaudlin Hall. Řada neblahých zážitků, které jí otřásly už cestou tam, pokračuje, když ke svému překvapení zjistí, že jsou v celém domě jen dvě děti: Isabella a Eustace. Kdo je její tajuplný zaměstnavatel, se od nich nedozví a večer, když uléhá, ji vyděsí další nevysvětlitelná událost, jež ještě posílí čím dál neodbytnější dojem, že se tu děje něco zlého.

Miloš Hoznauer: Stařec na čekané

Druhé rozšířené vydání knihy o stárnutí a stáří.

Stárnutí a stáří je dvojího druhu. Mysli a těla. Duševní a fyzické. Oba tyto pochody mohou probíhat nezávisle na sobě. Fyzickému stárnutí jakkoliv zabránit nelze. Probíhá s časem, někdy rychleji, někdy pomaleji, ale probíhá. Duševní stárnutí se v určitém punktu někdy zastaví. To je případ Miloše Hoznauera. Tělo stárlo, ale jeho duch se v tomto těle usadil době, kdy jako zralý muž získal humorný nadhled nad děním kolem sebe i nad sebou samým. A už tak zůstal.

Radek Fukala: Sen o odplatě

Dlouhá léta bitev, sporů, diplomatických jednání, intrik, porážek a vítězství si vybrala krutou daň.

Spletité a nesmírně dramatické události dějin třicetileté války, jež změnily mapu téměř celé Evropy, jsou v našem povědomí spojeny s jejím počátkem, pražskou defenestrací, porážkou na Bílé hoře či neznámějšími aktéry, například s Albrechtem z Valdštejna.

Dále v nabídce:

Tomáš Žlůva: Trichamin
Člověk nemusí být upírem, aby získal nadstandardní odolnost a regenerační schopnosti. Jen místo krve se ale pak musí dopovat něčím jiným...

Petr Soukup: Skecy
Humorná obrázková kniha.

Tim Dedopulos: Detektiv v nás
58 kriminálních případů s otevřeným koncem

Josef Opatrný: Viva Cuba Libre
Tři války za kubánskou nezávislost

Christopher Voss: Nikdy nedělej kompromis, aneb, Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život
Strhující, nenahraditelná příručka vyjednávacích technik, vybroušených během zajímavé kariéry Chrise Vosse, který začínal jako pochůzkář v ulicích Kansasu.

Milan Hes: Dandy nezná lásky k ženě
Tragické příběhy českých dekadentů

Artur D´Amien: Nezoufejte! Jsou ještě horší manželky než vaše
Svěží a vtipné vyprávění o manželských strastech i radostech v běžných, mimořádných či zdánlivě nezvládnutelných situacích, kterým se člověk v manželství nevyhne.

Ladislav Preininger: Přísaha
Deník legionáře Ladislava Preiningera

Tomáš Grombíř: Jedničky a nuly
Návrat do časů, kdy bylo možné vše.

Karel Pacner: Podivné špionážní hry
Nejpodivnější případy špionážních omylů a mystifikací.

Jaromír František Palme: ...a nepotkali ani jednoho idiota
Jste zvědavi, co se stane, když knedlo a vepřo potká zelo?

Daniela Tinková: Zákeřná mefitis
Zdravotní policie a veřejná hygiena v pozdně osvícenských Čechách

Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.