Knihotoč nabízí nové tituly

Pro všechny, kteří mají rádi knížky a chtějí mít přehled o knižních novinkách je v kavárně a restauraci KUS na Střelnici k dispozici knihotoč. Díky spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka si tu můžete každý měsíc prolistovat nebo u dobrého jídla a pití klidně i přečíst nejčerstvější novinky.

Už nyní v KUSu naleznete třiadvacet knižních novinek, mezi nimi například titul Za zdmi paláce od Caye Garcii, O lanýžích, šampaňském a jiných požitcích Petera Mayle, Lovcovo mrmlání od Jiřího Šmotka nebo také Vánoce mám rád od Františka Nepila či Ptákovinu Milana Kundery. 

Další tituly

Češi na Rallye Dakar – Jan Říha
Jedinečná kniha sledující českou stopu na Rallye Dakar od úplných začátků až po současnost. V unikátních fotografiích, autentických rozhovorech a reportážích mapuje slavná česká vítězství Karla Lopraise a Josefa Macháčka, momenty, kterými Češi vstoupili do dějin slavné pouštní soutěže, ale i těžké nehody českých závodníků. Prožijte neopakovatelné okamžiky nad novou knihou dlouholetého dakarského reportéra Jana Říhy s ohromujícími fotkami předního českého fotografa Petra Luska.

Zdrogovaný Adolf Hitler – Václav Miko
Zločinné skutky Adolfa Hitlera jsou natolik známé, že jen málokoho překvapí. Avšak o jeho soukromém životě, který byl ještě donedávna záhadou a zároveň předmětem mnoha spekulací, se díky odtajněným materiálům FBI dozvídáme děsivé informace, které dokonce připouštějí, že Hitler nezemřel v roce 1945, ale až roku 1962 v Argentině. Kniha poukazuje na Hitlerovy nemoci, skrývanou pohlavní chorobu, závislost na drogách, perverzním sexu a vyšinutém chování, které snad rozhodlo i o porážce Německa. Hitler totiž trpěl syfilidou, kterou onemocněl v mládí při pohlavním styku s rakouskou židovskou prostitutkou – odtud zčásti pramenila i jeho neutuchající nenávist k Židům.

Tajemný hrad v Karpatech – Petr Kopl
Kreslíř Petr Kopl převedl známý příběh hraběte Teleka, geniálního vynálezce Orfanika a zlověstného barona Gortze do výpravného barevného komiksu. Postavy a děj příběhu tak dostávají svou grafickou podobu, která si nijak nezadá s uměním slavného autora vědeckofantastických dobrodružných příběhů z konce 19. století. Ale tato kniha je víc než pouze překreslený příběh – Petr Kopl ve svých komiksech propojuje řadu příběhů, které vznikly na přelomu 19. a 20. století, a to nejen těch, jimiž se proslavil Jules Verne.

Možná si porozumíme – kolektiv autorů
Nová kniha z edice Česká povídka opět přináší texty více i méně známých autorů; tentokrát o (ne)porozumění mezi lidmi. Vztahem otce a sedmnáctiletého syna - anarchisty se zabývá Petr Šabach, tragédií dvou bratrů narozených v zapadlém americkém městečku Iva Pekárková. O hledání porozumění mezi manžely a partnery píšou autorka Hrdého Budžese Irena Dousková, Marta Gärtnerová a Ivan Binar.

Dále v knihotoči

Islámskému státu na dostřel – Lenka Klicperová
Konec řetězce – Fredrik T. Olsson
Černooká blondýnka – Benjamin Black
Jidáš byl ufon – Štěpán Kučera
Hra na schovávanou - Ian Rankin
Kybersex - Přemysl Krejčík
Zátiší s loňskými ořechy -  Vladimír Křivánek
Vrah z města meruněk – Witold Szabŀowski
Češi v Antarktidě - Hynek Adámek
Svalové řetězce – Richard Smíšek
Přišel befel od císaře pána – Pavla Horáková
Tři kluci, Klekánice a Strašněpoud - Eva Vychodilová
Tajemství Hrobaříků - Pavla Horáková
Tappi a první sníh - Marcin Mortka

 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.