Knihotoč nabízí devatenáct knižních novinek

Pro všechny, kteří mají rádi knížky a chtějí mít přehled o knižních novinkách, je v kavárně a restauraci KUS na Střelnici k dispozici Knihotoč. Díky spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka si tu můžete každý měsíc prolistovat nebo u dobrého jídla a pití klidně i přečíst nejčerstvější novinky.

Nově tak můžete zabřednout do knih českých i zahraničních autorů jako je například Jessica Grose (kniha Spřízněná duše), Paul Gelder (kniha Ztraceno ve vlnách), Philip J. Imbrongo (kniha Hranice světů), Lee Child (kniha Volný pád) či Sophie Ortega (kniha Japonky nechodí na plasiku).

Tvorbu českých autorů zastupují Gabriela Kopcová (kniha Pohádky o planetác), Zdeněk Žemlička (kniha Vlčice), Václav Cílek (kniha Co se děje se světem?), Kamil Vondrášek (Údiv, aneb, Červená knihovna pro chlapy) nebo Jarmila Klímová (kniha Proč (a jak) psychosomatika funguje?).

Podrobněji:

Richard Cavendish: Cesty velkých objevitelů

Kdo je to vlastně objevitel? Co některé lidi žene do neznámých končin? Určitě je to odvaha, cíl, neúnavná energie a výjimečné vůdcovské vlastnosti často spojené s jistou bezohledností, sobectvím, lehkomyslností a velkou dávkou štěstí. Kniha sleduje od dobyvatelské cesty Alexandra Makedonského a jeho armády po Asii až po první kroky na povrchu Měsíce učiněné Armstrongem a Aldrinem.


Jaume Copons: Agus a příšerky

Pamatuješ se na mě? Já jsem Agus Pianola a nedávno se mi v životě objevili noví kamarádi. A nejsou ledajací, jsou to příšerky! Když už jsem si myslel, že jsem si na tu neposednou bandu zvykl a že už se nám budou všechny průšvihy vyhýbat, objevil se nový problém. Zlý doktor Pučál se rozhodl, že zničí Nautilus. Prý ji má navštívit jistý Jean­Paul Sorbet, obávaný kritik, který píše do novin články o podnicích a jídlech.


Jeanne DuPrau: Kniha města Ember

Pochmurné město Ember, ztracené uprostřed Neznámých území a obklopené neproniknutelnou tmou, čelí postupnému rozpadu. Jeho obrovské podzemní skladiště se zásobami potravin a předmětů denní potřeby se pomalu vyprazdňuje, a tak obyvatelé strádají. Největší hrozbou pro Embeřany, nad nimiž se klene temná obloha a jimž jediné světlo poskytují reflektory a žárovky napojené na dosluhující generátor, jsou stále častější výpadky elektrického proudu. Bojí se, že je tma co nevidět pohltí nadobro.


David Šenk: Srdce ledu

Třetí sbírka povídek autora klasické sci-fi vás zavede k Poslednímu soudu, ukáže vám cestu paralelními světy a nechá napospas mimozemské invazi. Kromě toho budete moci navštívit poslední galaktický con, zúčastnit se projektu na probuzení Boha a po boku slavného detektiva, vychovaného mimozemšťany, sestoupit na povrch zapovězené planety. A pokud vám to stále ještě bude málo, dozvíte se pravdu o jednom světovém konfliktu.


Jitka Ludvíková: Nebezpečná hra

Minulost je něco, co nelze jen tak hodit za hlavu. Nelze se před ní schovat, nelze ji ignorovat. Lze před ní pouze utíkat, ale pravda je, že jednou nás stejně dohoní. Monika Hrubešová je mladá, krásná a velmi úspěšná spisovatelka detektivních příběhů. Má však jednu vadu, miluje nevhodné muže. A ani útěk na Tenerife jí nezajistí bezpečí. Místo aby zde našla útočiště a napsala další detektivní příběh, stane se sama aktérkou velmi nebezpečné hry.


Robert Fulghum: Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Drobné příběhy, úvahy, zamyšlení a filozofické postřehy z každodenního života.


Josef Ejnar: To je dost, žes zavolal

Autor vedený myšlenkou Paola Coelha sepsal nejdříve pro své nejbližší příběh Petra Vojíře od dětství jeho rodičů po první světové válce až do počátku sedmdesátých let minulého století. S upřímností sobě vlastní spojil osobní a společenské zážitky s fikcí literáta. Román tak nabízí nejenom pohled Petra, budoucího učitele a organizátora sportovního vyžití v základní škole Javoří, kam se po studiích vydal na tehdejší „umístěnku“, na sebe i lidi kolem něho.


Graham Masterton a další: Za tebou

Antologie moderních hororových povídek vychází jako samostatná příloha u příležitosti vydání 20. čísla elektronického horrorového časopisu Howard a pěti let jeho existence. Obsahuje 20 povídek autorů a autorek z Česka, Slovenska, Polska, Anglie, USA, Německa a Austrálie, které se objevily v prvních dvaceti číslech Howarda.


Lawrence Block: Ve světle nebo ve stínu

Patnáct světoznámých prozaiků se nechalo inspirovat dílem Edwarda Hoppera a na jeho motivy napsali každý svůj originální příběh. Další připojila Gail Levinová, kunsthistorička a známá odbornice na Hopperovo dílo. Poslední přidal Lawrence Block, autor více než padesáti bestsellerů, který rovněž povídky sestavil do této antologie.
 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.