Kinotip: Upgrade - akční řež, která vás nadchne

Do kin již brzy vstoupí Upgrade - australsko-americký thriller s prvky sci-fi a hororu sledující muže, kterému byl implantován čip, díky kterému může ovládat své jinak paralyzované tělo.

Za pár let už nebudeme muset ani hnout prstem, protože moderní technologie za nás všechno obstarají. Technofobům se v takové době nebude žít zrovna lehko. Grey Trace je mechanik pověstný tím, že jako jeden z posledních lidí dává před technologiemi přednost vlastním rukám. Jedna noc, která mu obrátí život vzhůru nohama, však tenhle přístup rázně změní. Dojde totiž k autonehodě a střetu s bandou grázlů, kteří mu zavraždí přítelkyni a jeho nadosmrti zmrzačí.

Grey zůstane odkázán na invalidní vozík, jeho kamarád vědec mu ale nabídne čip, s kterým dokáže Grey nejen znovu chodit a pohybovat rukama, ale získává i další, dosud netušené možnosti. Experimentální zařízení zvané STEM (jakýsi pomocný mozek) totiž dokáže například i vystopovat pachatele onoho nočního přepadení. Kdo by odolal?

Jinak poměrně komorní film o pomstě se díky STEMu dokáže hbitě přeměnit na surovou řež, díky které je film zařazen do kategorie R (tedy nepřístupný mládeži do 15 let) a nechybí ani špetka černého humoru, který dodává filmu ten správný šmrnc.

O Upgrade se mluví jako o jednom z nejlepších revenge filmů vůbec. Zas až tak moc bych to nepřeháněl, Whannell má sice nápady a zvládá i řemeslo, ovšem těch nápadů a režisérských vychytávek tam není tolik, aby to film povýšilo do kategorie „ty v..e to je boží“. Ačkoliv nemá to k tomu daleko. V každém případě pokud si chcete po velkých blockbusterech v kině odpočinout u malého, ale upřímně a dobře pojatého drsného akčňáku, budete víc než spokojeni,“ hodnotí snímek Mr. Hlad z webu MovieZone.

PROJEKCE:
čtvrtek 6. září od 19.30 hodin

VSTUPENKY

Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.