Kino v dubnu: Na řadu přichází Rychle a zběsile 7 a noví Avengers, ti rovnou na půlnoční kostýmované premiéře

Duben je měsícem dvou velkých trháků. Hned v prvním týdnu má premiéru akční blockbuster Rychle a zběsile 7 a podle prvních recenzí je to skvělý adrenalin. Naopak až na samém konci měsíce přijdou na řadu Avengers: Age of Ultron, ke kterým chystá kino Sféra půlnoční kostýmovanou premiéru s překvapením. Mezitím ale rozhodně nuda nehrozí. Promítáme polský válečný snímek Město 44, české akční drama s Tomášem Hanákem Lovci a oběti nebo silné drama s Julianne Moore v roli matky nemocné Alzheimerovou chorobou Pořád jsem to já. Kdo se rád bojí, nepřijde v dubnu zkrátka, nezapomněli jsme ani na Horror Night, tentokrát s novinkou Neutečeš.

Dva velké blockbustery, jedna kostýmovaná půlnočka

Kvůli tragické smrti herce Paula Walkera se dlouho nevědělo, jestli se bude v natáčení Rychle a  zběsile 7 vůbec pokračovat. Režisér James Wan ale nakonec dostal zelenou a zatím to vypadá, že to byl správný krok. Rychle a zběsile 7 má vražedné tempo a akční scény vás zvednou ze sedaček.

O dalších Avengers nikdo od začátku nepochyboval. V kině Sféra můžete Iron Mana, Kapitána Ameriku, Hulka, Black Widow a Howkeye vidět mezi prvními, chystáme totiž kostýmovanou půlnoční premiéru. Avengers: Age of Ultron si zaslouží plnou pozornost a my máme připravené i nějaké to překvapení.

Skvělá dramata a Horror Night k tomu

Němci okupovaná Varšava, příběh mladých lidí a neuvěřitelně zajímavý a propracovaný vizuál a střih, tak by se dalo shrnout nové polské drama Město 44. Zdá se, že nejen Hollywood umí natočit dobrý válečný příběh.

Češi se naopak inspirovali skutečnými životními situacemi ze současnosti, v nekonečné spirále dluhů se totiž může ocitnout každý bez rozdílů. V dramatu Lovci a oběti září v hlavních rolích Martin Kraus a Tomáš Hanák.

A do třetice se na samém začátku května můžeme těšit na drama podle knižní předlohy Lisy Genovy Pořád jsem to já. Julianne Moore v něm hraje šťastně vdanou matku tří dospělých dětí a uznávanou lingvistku, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, je to nejnáročnější životní zkouška. Její úsilí je děsivé, dojemné i inspirující.

Horror Night bude patřit novince Neutečeš. Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra.

Oscarový týden v dubnu

Aby toho nebylo málo, bude jeden dubnový týden speciální. Promítat budeme letošní oscarové filmy za velmi příjemnou cenu. Více o Oscarovém týdnu najdete včas v samostatném článku. 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.