Kino v březnu: Chystáme premiéry a v Pátek třináctého i velkou Horror Night s Vetřelcem

V březnu přichází do kin hned několik novinek a Sféra si je rozhodně nenechá ujít. Filmoví fanoušci se jistě těší na trhák s názvem Americký sniper, velké vzrušení v kuloárech vzbuzuje i sci-fi Chappie nebo pokračování úspěšné Divergence, tentokrát s neméně netradičním pojmenováním – Rezistence. Tvůrci ale nezapomínají ani na milovníky pohádek a animovaných komedií, březen bude v tomto žánru patřit osvědčené dvojce Asterixovi a Obelixovi, tentokrát s podtitulem Sídliště bohů, samozřejmě i ve 3D. Těm nejmenším je pak určená animovaná pohádka o malých mimozemšťáncích Konečně doma. Čeští tvůrci nabízejí hned z jara komedii Vybíjená.  Kromě novinek jsme se ale rozhodli také trochu zavzpomínat na kultovní záležitosti. A nelze vybrat lepší datum než pátek 13. k tomu, abychom vám nabídli dvě klasiky v podobě Vetřelce a Pátku třináctého proložené novinkou Vzkříšení démona.

Americký sniper se stal ve Spojených státech obrovským hitem, válečné akční drama Clinta Eastwooda je příběhem ostřelovače jednotek SEAL amerického námořnictva, který už v traileru slibuje napětí, silný příběh a výborný herecký výkon Bradleyho Coopera v hlavní roli.

Téma robotů, kteří mají vlastní hlavu, je staré asi tak jako celý sci-fi žánr, novinka Chappie ale vypadá, že to vzala zase za trochu jiný konec. Když k tomu přidáte Hugha Jackmana a Sigourney Weaver, je zřejmě na co se těšit. Vypadá to na napínavý děj, výborný vizuál a tedy skvělý zážitek. Akční novinkou v březnu je také Rezistence, druhý díl úspěšné Divergence, ve které se společnost dělila na frakce a hlavní hrdinka Tris ztvárněná herečkou Shailene Woodley se musela smířit s tím, že nezapadá ani do jedné z nich. V Rezistenci se teď po boku krasavce Theo Jamese vyrovnává s novou drsnou realitou.

Z trochu jiného soudku jsou dvě animované novinky. Asterixe a Obelixe asi není třeba příliš představovat, teď přichází do kin film Asterix: Sídliště bohů, ve kterém veselí Galové Ceasarovi znovu ukážou, že není radno ohrožovat jejich vesnici, a dají mu opět pěkně za vyučenou. Druhá animovaná pohádka Konečně doma je určená hlavně nejmenším diváků, kteří stráví v kině veselé chvilky s malými mimozemskými vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček.

České filmové vody rozvíří režisér Petr Nikolaev komedií Vybíjená, kterou natočil podle knižní předlohy Michala Viewegha. V grotesce o přátelství, osudových láskách, kráse, ošklivosti a hledání lidského štěstí vsadil, co se týče hereckého obsazení, na jistotu. Bavit vás budou Ondřej Sokol, Michal Suchánek, Richard Genzer, Simona Krainová, Lukáš Vaculík, Simona Babčáková i Monika Absolonová.

Horror Night v příhodné datum

Nebylo by to kino Sféra, aby nemělo nachystanou i nějakou specialitu. Tentokrát potěšíme hlavně ty, kteří se rádi bojí a ještě víc milovníky kultovních lahůdek. Děsivou trojkombinaci zahájí v pátek 13. března Vetřelec v režisérském sestřihu. Následovat bude naprostá novinka Vzkříšení démona, která vás poučí o tom, že s vyvoláváním mrtvých není radno si zahrávat. Hrůzostrašnou noc pak zakončíme vskutku stylově, promítat se bude první díl kultovní klasiky Pátek třináctého. Ke speciální příležitosti se hodí i speciální nabídka, vstupné na jednotlivé filmy bude 100 Kč, za všechny tři ale zaplatíte jen 240 Kč.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.