Již zítra nás čeká baletní klenot Labutí jezero

Vážení milovníci kultury, tento týden pro vás naposledy hrajeme v kině Sféra, v pondělí 18. června se totiž veškeré projekce přesouvají pod širé nebe do letního kina ve Skálově ulici.

Sféra se tak s vámi pomyslně rozloučí například životopisným snímkem Escobar, vykreslujícího vládce drogového impéria Pabla Escobara, či skvělou komedií Máš ji!, v níž pětice přátel hraje nekompromisní „babu“. Pro děti promítneme Příšerky z vesmíru a ujít si rozhodně nenechte animovaný snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent, který pro obrovský zájem opakujeme. Právě tento snímek bude onou tečkou za promítáním v budově KC Střelnice.

Událost týdne:

Labutí jezero

přímý přenos baletu z Royal Opera House v Londýně

Labutí jezero má v repertoáru Královského baletu výsostné postavení již od roku 1934. V letošní sezóně bude uvedena nová inscenace doplněná o choreografii Liama Scarletta, který sice zůstal věrný původnímu tvaru Petipy a Ivanova, ale spolu se svým dlouholetým kolegou, výtvarníkem Johnem Macfarlanem, tento klasický balet vnímá novýma očima.

Princ Siegfried při lovu objeví hejno labutí. Jedna z nich se promění v dívku Odettu, jejíž krása prince zcela uchvátí. Je však začarovaná, a proto se v lidské podobě může zjevovat jen v noci. Labutí jezero byla Čajkovského první baletní kompozice. Dnes se těší pověsti nejoblíbenějšího a nejlepšího klasického baletu všech dob.

Royal Opera House v Londýně, 180 minut, hudba: Petr Iljič Čajkovskij, choreografie: Marius Petipa, Lev Ivanov

úterý 12. června, kino Sféra od 20.15 hodin, vstupné v předprodeji 250 Kč / abonenti Oper v kině 200 Kč


Dále doporučujeme:

Písničky Napříč - Michal Bystrov a Pranic

Klubový pořad Písničky Napříč přivítá v červnu Michala Bystrova, pražského překladatele, novináře se zaměřením na hudební publicistiku, básníka a také písničkáře hrajícího blues a folkrock.

Jeho poslední album vydané v roce 2017 nese název O den starší, o dům dál. Sám o sobě píše, že z příběhů má nejraději Dona Quijota, z pití skotskou a v jedenadvacátém století je omylem. Od roku 1999 publikoval stovky recenzí, portrétů, rozhovorů a reportáží v Lidových a Hospodářských novinách, v Respektu, Reportéru a dalších magazínech či rozhlase. Překládá také životopisy těch, které má rád (Dylan, Cohen, Simon či Springsteen). Michal Bystrov vystoupí jako host Ondřeje Halamy a kapely Pranic před turnovskou Střelnicí, při nepříznivém počasí v kavárně KUS.

pátek 15. června od 20 hodin, před Střelnicí / při nepříznivém počasí v kavárně KUS, vstupné v předprodeji 80 Kč / na místě 100 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.