Již ve čtvrtek vystoupí na Střelnici Trio Ivana Hlase

Vážení milovníci kultury, tento týden si vás dovolujeme mimo jiné pozvat na Benefiční koncert ZUŠ, na kterém vedle jiných vystoupí i pěvecký sbor Karmínek s kapelou a výtěžek z koncertu bude věnován dětské onkologii v Praze Motole. Tentýž den, čili 17. května proběhne také Turnovský Majáles v letním kině, kde vystoupí kapely Era Vulgaris, Žádnej Stres a další.

Děti potom určitě vezměte o víkendu do kina Sféra, kde promítneme podmořskou animovanou pohádku Příšerky pod hladinou, mapující dobrodružství malé chobotničky.

Doporučujeme i následující pořady:

Ivan Hlas Trio

Pražský rodák, písničkář a hudebník navštíví Turnov krátce po svých třiašedesátých narozeninách (10. května 1954). Proslavila ho především spolupráce na filmu Šakalí léta, za kterou získal ocenění Český lev za nejlepší filmovou hudbu.

Dřív, než se Ivan Hlas začal věnovat hudbě, prošel nesčetnými povoláními. Přesto, že se živil i jako pošťák, zelinář nebo kulisák, byl srdcem vždy muzikant. V lidové škole umění se naučil hrát na kytaru a v šedesátých letech založil svou první, tehdy školní kapelu The Mice. Později hrál například i s kapelou Yo Yo Band a Ondřejem Hejmou. Jeden z největších úspěchů přišel v roce 1993, kdy Ivan dostal nabídku ke spolupráci na muzikálové komedii Jana Hřebejka Šakalí léta. V současné době společně s kytaristou Norbi Kovácsem a violoncellistou Olinem Nejezchlebou tvoří Ivan Hlas Trio, s kterým vystupuje. V roce 2016 vyšlo triu zatím poslední album s názvem Krásnej dar. Písně z tohoto alba určitě také na turnovském koncertě zaznějí.

čtvrtek 18. května od 19 hodin, KC Střelnice, vstupné v předprodeji 170 Kč, na místě 210 Kč


Vetřelec: Covenant & Uteč
Horror Night v kině Sféra

Vetřelec: Covenant

Ridley Scott se vrací do vesmíru, který stvořil ve své kultovní sérii Vetřelec. Vetřelec: Covenant je novou kapitolou, ve které posádka vesmírné lodi Covenant směřuje na vzdálenou planetu na druhé straně galaxie, která se zdá být neobjeveným rájem. Ve skutečnosti ale skrývá nebezpečí, které si nikdo z členů posádky nedokázal představit.

Uteč

Lahůdkové psycho kombinované s rafinovanou satirou. Režisérovi a scenáristovi Jordanu Peeleovi se podařilo natočit film, který se posmívá rasovým předsudkům a mimo to zároveň děsí a baví.

pátek 19. května od 19.30 hodin (Vetřelec: Covenant), kino Sféra, vstupné 130 Kč, od 22 hodin (Uteč), vstupné 120 Kč / 80 Kč s lístkem na předchozí film

File admin/_projectSetting/E2u_base_setting.xml not valid!
/var/www/clients/client1/web88/web/admin/_core/classes/Xml/Xml.php [57]