Jan Čenský, Ondřej Halama i Giacomo Puccini

Vážení milovníci kultury, tento týden si nenechte ujít výpravu za krásami Ruska a Mongolska, kam se podíváme v rámci Cestovatelského klubu díky multimediální přednášce Pavla Svobody již ve středu.

Především dětské diváky potom zveme o víkendu do kina Sféra, které promítá příběh Králíčka Petra. Očekávaný dobrodružný rodinný film je zárukou dobré zábavy i pro rodiče. Pro ty, kteří si libují spíše v žánru sci-fi, nabízíme pokračování série Pacific Rim: Povstání. V neposlední řadě vás zveme na dokumentární snímek z české přírody nesoucí název Planeta Česko.

Doporučujeme vám také tyto pořady:

Jan Čenský

Pohovka

březnu si v pořadu Pohovka bude Josef Klíma povídat s nejznámějším českým pohádkovým princem Janem Čenským.

Pražský rodák Jan Čenský vystudoval hudebně dramatický obor na konzervatoři a již během studií začal dostávat příležitosti před filmovou kamerou. Jeho první zásadnější role byly překvapivě záporné, nicméně jeho mladá a hezká tvář přispěla k tomu, že začal být obsazován do pohádek, a to často právě do rolí princů. Nevyhýbá se ani účinkování v divadle či v televizních seriálech. V současné době se věnuje především moderování (Miss České republiky).

středa 21. března od 10 hodin, Městské divadlo, vstupné 200 Kč / seniorská sleva na OSV 140 Kč


Ondřej Halama & Nothingham

Koncert k oslavám 110 let turnovského Gymnázia

Plejáda neformálních oslav 110 let Gymnázia Turnov bude zahájena v sobotu 24. března 2018. Evangelický farář a písničkář Ondřej Halama, který je zároveň vyučujícím společenskovědních předmětů na Gymnáziu Turnov, spojí své síly s turnovským Nothinghamem.

sobota 24. března od 19 hodin, kavárna KUS, vstupné dobrovolné


Giacomo Puccini – Bohéma

Opera v kině

Paříž, hýřiví umělci, velká láska, krutý osud.

Opera Bohéma z roku 1896 je nejoblíbenější operou Giacoma Pucciniho, jehož dílo patří do kmenového repertoáru všech světových operních scén. Puccini našel námět pro operu Bohéma v humorně-sentimentálním románu Louise Henriho Murgera o životě chudých pařížských umělců. Skladatel spolu se svými libretisty vypráví příběhy čtyř kamarádů, kteří v nevytopené mansardě sní o svých budoucích úspěších. Středobodem děje je však příběh lásky jednoho z nich, básníka Rudolfa a prosté švadleny Mimi.

sobota 24. března od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 270 Kč

 

- RH

File admin/_projectSetting/E2u_base_setting.xml not valid!
/var/www/clients/client1/web88/web/admin/_core/classes/Xml/Xml.php [57]