Il Congelatore - připravte se na zmrzlinovou mafii

Divadelní hra Il Congelatore představí mafiánský příběh z dob americké prohibice, jenomže ne té alkoholové, nýbrž zmrzlinové.

Komediální operní drama ve třech jednáních vypráví o osudech dobře etablovaného mafiánského klanu a sleduje cesty přistěhovalců v Novém světě. Je plné vtipných aktuálních narážek, protkané množstvím nejznámějších operních árií a duetů v nápaditém hudebním i slovním přepisu. Zazní nejznámější operní „hity“ skladatelských velikánů, jako jsou W. A. Mozart, G. Rossini, G. Verdi, G. Puccini, G. Bizet, R. Leoncavallo, J. Offenbach, B. Smetana, L. Janáček a řada dalších.

Inscenace má dnes na kontě mnoho cen, vyvolala také značný ohlas na festivalu Jiráskův Hronov a reprezentovala Českou republiku na mezinárodním festivalu Spots op West v Belgii. Představení zaujalo i profesionální operní kritiku a po předvedení na festivalu Opera 2015 získalo v recenzi hodnocení 95 %.

Zmrazovač rozmrazil i tradiční operní publikum. Il Congelatore neboli Zmrazovač (respektive v italštině mrazák) po právu nese pověst hitu loňského Jiráskova Hronova. Soubor divadelních nadšenců kočovného divadla Ad Hoc svou mafiánskou operou Il Congelatore vyvolal bouře smíchu i nadšení a získal standing ovations dokonce i u tradičního operního publika,“ zní komentář Heleny Havlíkové z Opery+. Kladné recenze hra získává i od „neoperního“ publika.

Romance a akce, živý orchestr, mrtvé mrtvoly. Přežijte v časech kmotrů a možná přijde i happy end. Bavit se budou všichni a nezapomeňte – v sále je přísně zakázána konzumace zmrzliny!

VSTUPENKY

File admin/_projectSetting/E2u_base_setting.xml not valid!
/var/www/clients/client1/web88/web/admin/_core/classes/Xml/Xml.php [57]