Hvězdná čtveřice filmů, to je NAPŘÍČ ROKEM 2016

Kino Sféra pro vás letos v prosinci připravilo menší průřez tím nejlepším, co jsme mohli v kinech vidět v roce 2016. Ze čtyř žánrových kategorií (komedie, pohádka, český film a blockbuster) si určitě vybere každý. Vstupné na každý film činí symbolických 80 Kč.

Rychle a stručně

Minifestival NAPŘÍČ ROKEM 2016 zahájíme v sobotu 10. prosince o půl osmé novou komedií Dítě Bridget Jonesové s Renée Zellweger v hlavní roli. V neděli 11. prosince v kategorii pohádka promítneme animovaný film o strážnici Judy Hopkavé Zootropolis: Město zvířat, který pobaví a nadchne nejen děti. Pátá odpolední bude patřit českému filmu Teorie tygra, který se celorepublikově těšil vysoké návštěvnosti, u nás tomu nebylo jinak, takže kdo neviděl trhák s Jiřím Bartoškou v hlavní roli, může to napravit. Vše uzavře blockbuster REVENANT Zmrtvýchvstání. Epický dobrodružný western, za který získal Leonardo DiCaprio sošku Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Podrobněji k filmům

Dítě Bridget Jonesové

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem. A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí" hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka, ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná.

Hrají: Renée Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey, Emma Thompson, Shirley Henderson, Sarah Solemani, Jim Broadbent, James Callis, Celia Imrie, Sally Phillips, Gemma Jones, Enzo Cilenti, Ed Sheeran

komedie/romantický, USA, 2016, 123 min., titulky, 15+


VSTUPENKY

 

Zootropolis: Město zvířat

Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda.

animovaný/dobrodružný, USA, 2016, 109 min., dabing

VSTUPENKY

 

Teorie tygra

Veterinář Jan už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Jednoho dne Jana napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera.

Hrají: Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Jiří Havelka, Jakub Kohák, Pavla Beretová, Iva Janžurová, Arnošt Goldflam

road movie/komedie, ČR, 2016, 100 min.

VSTUPENKY

 

REVENANT Zmrtvýchvstání

Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži. Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá. 

Hrají: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter, Forrest Goodluck, Paul Anderson, Kristoffer Joner, Joshua Burge

dobrodružný/drama, USA, 2015, 151 min., titulky

VSTUPENKY

 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.