Hudbou nabitý týden: čtyři koncerty, opera i muzikál

Vážení milovníci kultury, kulturní dění prvního ryze listopadového týdne zahájíme netradičně úterním Cestovatelským klubem, který se výjimečně bude konat na velkém sále. S manželi Kateřinou a Milošem Motani navštívíme Namibii. Ve středu vás zveme na koncert domácí scény, kde vystoupí turnovská rodačka, písničkářka Marie Špačková-Ouhrabková.

Tento týden se také uskuteční další ročník soutěže Poetika, který vyvrcholí Galakoncertem, na který vás také srdečně zveme. Vystupujícími budou Ostrak Mode, Wolf Lost In the Poem a Eva Turnová.

V neposlední řadě vás zveme i do kina Sféra a především na další operní večer, který nabídne fantastického Dona Carlose s žijící legendou, tenorem Jonasem Kaufmannem.

 

Doporučujeme vám také tyto pořady:

Tvoje hvězda na nebi

benefiční koncert

Společný koncert turnovského písničkáře a básníka Mr. Fraše a znovuobnovené, původně turnovské rockové formace Hitmakers, je věnován Kláře Šafrové.

Na programu budou písně z nově připravovaného alba z autorské dílny básníkovy a také výběr známých i méně známých skladeb Hitmakers, jejichž počátek se datuje do roku 1996. Večer bude pojatý jako vzpomínka na vzácnou osobu Kláru Šafrovou a výtěžek z dobrovolného vstupného bude poskytnut Nadaci na léčbu rakoviny prsu.

pátek 10. listopadu od 20 hodin, KC Střelnice, vstupné dobrovolné


Jakub Noha Band

křest alba

První sestava, plně využívající lahodně znějícího dvojhlasu Jakuba s bratrem Janem Nohou, doplněná o baskytaru Jana Volného, nahrála krásná písničková alba Kde je ten ráj, Tady někde, a především Na Prahu. Vlastní tvorba tohoto hudebního uskupení se pohybuje na pomezí folku, blues a rocku. Kmotry budou Jiří Konvrzek a skupina Za-Beat.

sobota 11. listopadu od 19 hodin, kavárna KUS, vstupné dobrovolné


Z muzikálu do muzikálu II

Další příběhy, nové osudy a nesmrtelné písně. Tak by se dalo stručně charakterizovat dlouho očekávané pokračování pořadu Z muzikálu do muzikálu, které opět připravil pěvecký sbor z Lomnice nad Popelkou.
Tentokrát to budou Bídníci, americký muzikál Vlasy a do třetice muzikál Dancing Queen, ve kterém zazní nejznámější písně skupiny ABBA.

neděle 12. listopadu od 19 hodin, Městské divadlo Turnov, vstupné 120 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.