Hrady a zámky se otvírají a my vám přinášíme kompletní program na celou sezónu

Výletní sezóna oficiálně začíná se začátkem dubna a turisty letos na hradech a zámcích znovu čekají nejen klasické prohlídky, ale i mnoho různých lákavých akcí. Na Hrubém Rohozci chystají mimořádné prohlídky a putování za renesancí. Na Sychrově se mohou návštěvníci těšit na výstavu s názvem „Když na zámku voněl benzín“, konat se tu budou také svatební dny, módní přehlídky nebo Noc muzikálů. Na Troskách se vrátí do středověku a zvou na západ slunce či Čertovské slavnosti. Svůj speciální program přestavují i Bezděz, Zákupy, Lemberk, Frýdlant a Grabštejn.

Loňská sezóna byla pro hrady a zámky mimořádně příznivá. Na žádné památce v Libereckém kraji počet návštěvníků neklesl, naopak průměrně oproti roku 2013 vzrostl o 13,5 %. „Věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat,“ podělil se o svůj optimismus ředitel Územní památkové správy na Sychrově Miloš Kadlec. Na nadcházející sezónu má pro návštěvníky nemálo lákavých akcí. „Stejně jako loni pokračujeme ve věrnostním programu Klíč k památkám, ve kterém návštěvníci sbírají razítka do papírových pasů a na šestý objekt mají vstup zdarma. Také spolupracujeme se ZOO Liberec a ZOO Dvůr Králové, takže pokud dospělý návštěvník předloží vstupenku z jedné z těchto zoologických zahrad, má nárok na snížené vstupné na náš hrad či zámek. Sleva platí i obráceně,“ vyjmenovává Kadlec. Hrady a zámky v libereckém kraji budou i letos pokračovat v oblíbené Hradozámecké noci, připojí se ke Dnům evropského dědictví, Noci kostelů a dalším tradičním akcím. „Na Troskách bude o prázdninách celotýdenní provoz včetně pondělků, Bezděz zavádí takzvané dlouhé soboty. Myslím, že každý kastelán a jeho tým si připravili novinku, která návštěvníky potěší,“ dodává Kadlec.

Novinkou pro letošek je také sjednocené vstupné na všech památkách NPÚ. Snížené vstupné je nově všude stanovené na 70 % plného vstupného a rodinné vstupné platí pro dva dospělé a až tři děti. „Někde to bude znamenat mírné snížení, jinde mírné zvýšení ceny vstupného, celkově by to ale turisté neměli téměř pocítit,“ uvedl ředitel ÚPS na Sychrově.

Hrubý Rohozec zpřístupnil zámeckou kuchyni a byt kuchařky

Turnovu nejbližší zámek Hrubý Rohozec rozšířil od letošní sezóny třetí okruh, na kterém letos návštěvníci uvidí kromě sklepení a místnosti služebnictva navíc zámeckou kuchyni a byt kuchařky. V červenci a srpnu tu budou nově připravené také dětské prohlídky. Hrubý Rohozec nabízí také posezení v kavárně přímo v prostorách zámku, za pěkného počasí si tu mohou zájemci půjčit deku a hry do parku, od loňska jim k tomu navíc zámecký personál chystá piknikové koše.

Ze speciálního programu stojí určitě za pozornost speciální prohlídky nazvané Putování za renesancí, ale také Varhanní víkendy nebo kostýmované prohlídky nazvané Móda sedmi staletí.

18. a 19. dubna - Putování za renesancí. Speciální prohlídky běžně nepřístupných míst zaměřené na architekturu objektu.

5. a 6. července - Móda sedmi staletí. Prohlídky zámku s průvodci v dobových kostýmech, kdy v každé místnosti čeká jiný průvodce, takže i výklad je pestrý, netradiční, neboť skupinu si postupně předá více průvodců.

11. a 12. července; 1. a 2. srpna; 29. a 30. srpna - Varhanní víkend. V sobotu celý den, v neděli od 12 hodin. O těchto víkendech se při prohlídce 1. okruhu dozvíte zajímavosti o varhanách v zámecké kapli a taky uslyšíte několik skladeb.

1. a 2. srpna - Od Mikuláše k Mikuláši. Prohlídky zámku oživené scénkami ze života majitelů zámku, tedy od Mikuláše Des Fours jako prvního majitele Hrubého Rohozce z tohoto rodu po Mikuláše Vladimíra Des Fours Walderode jako předposledního majitele.

29. srpna - Hradozámecká noc. Kostýmované noční prohlídky zámku.

12. a 13. září - Dny kulturního dědictví - Putování za renesancí. Prohlídky zaměřené na architekturu objektu.

Více informací na www.hruby-rohozec.eu


Zámek Sychrov má program skutečně bohatý

Sychrovský zámek uvítá turisty v novém návštěvnickém centru, kde nechybí dětský koutek a kavárna Bretaň. Svůj vskutku velkolepý program začínají na Sychrově už 28. a 29. března Velikonočními trhy, následovat budou třeba Svatební dny, módní přehlídky, Pohádkový park, koncert Lenky Filipové nebo Noc operety. O letních prázdninách bude na Sychrově k vidění výstava Když na zámku voněl benzín. Automobilismus a šlechta v českých zemích 1894 – 1945. „Návštěvníci uvidí, jaký byl přerod od kočárů k automobilům, jak si na to zvykala šlechta a jak složité bylo přinutit kočí, aby se vzdali svých čtyřnohých miláčků,“ popisuje kastelán zámku Sychrov Miloš Kadlec.

28. a 29. března - Velikonoční trhy. Na čestném dvoře zámku od 9 do 16 hodin. Trhy budou obohaceny i doprovodným programem. Vstupné: plné Kč 50,-/osoba, snížené (děti do 15-ti let) Kč 30,-/osoba.

18. a 19. dubna - Pohádkové prohlídky. Prohlídky zámkem na motivy české pohádky nejen pro rodiny s dětmi. Přijďte se podívat na příběh, který se odehraje přímo v zámeckých pokojích. Vstupenky lze zakoupit na www.evstupenka.cz, rezervace se nepřijímají.

25. dubna - Sraz 1st US Veteran club. Zámecký park od 10 do 16 hodin.

25. dubna - Sobota s Montgolfiery na Sychrově. Akce v zámeckém parku pro rodiny s dětmi.

9. a 10. května - Svatební dny. Akce pro ty, kdo chtějí vidět, jak může vypadat svatba na zámku a co všechno jsme schopni svatebčanům zajistit.

17. května - Módní přehlídka. Módní přehlídka v zámecké galerii.

30. a 31. května - Pohádkový park. Park plný soutěží pro děti. Každé dítě dostane za odměnu dárek. Součástí je i čokoládová bitva.

14. června - Dětská módní přehlídka. Odpoledne na zámku pro rodiny s dětmi (za hezkého počasí v parku, za nepříznivého v zámecké galerii).

1. července – 31. srpna - Prohlídky s princeznou. Prohlídky těmi nejkrásnějšími prostorami zámku vede princezna, která výklad uzpůsobí věku dětských návštěvníků. Na závěr se děti mohou s princeznou vyfotit. Prohlídky jsou během hlavních prázdnin realizovány několikrát denně, včetně pondělí. V nabídce také zámecké sklepení s Medvědí galerií a park s možností hry pro celou rodinu. V průběhu roku příležitostně i pohádkové prohlídky a další akce pro rodiny s dětmi.

3. července - Lenka Filipová. Open-air koncert v zámeckém parku.

25. července - Noc operety. Koncert v zámeckém parku.

14. a 15. srpna - Klasika pod hvězdami. Operní představení v zámeckém parku (představení je kompletně zastřešeno).

22. srpna - Skotské hry. Tradiční skotské hry v zámeckém parku.

29. srpna - Noc muzikálů. Akce se koná v zámeckém parku.

Více informací na www.zamek-sychrov.cz


Na Troskách si užijete západ slunce i trampský festival

Na hradě Trosky začíná sezóna o 4. dubna a v průběhu celého léta se tu mohou návštěvníci těšit na velkolepé zážitky z nočních prohlídek a západů slunce, středověké a čertovské slavnosti nebo Trosecký širák.

30. a 31. května - Dětské dny na Troskách. Namaluj si svůj hrad. Sokolnické ukázky, opékání buřtů, potulní kejklíři. Vstupné: 70 Kč, snížené 40 Kč.

2. července, 16. července, 30. července - Západ slunce a stmívání. Večerní prohlídka bez programu. Foťáky, dalekohledy a baterky s sebou. Od 19 do 22.30 hodin. Vstupné: 70 Kč, snížené 40 Kč.

9. července, 23. července, 6. srpna, 20. srpna - Návrat do středověku. Sokolnické ukázky, divadlo, šerm, fireshow, trubadúr + překvapení (program od 20 do 21.30 hodin). Celá akce 19 – 22.30 hodin. Vstupné: 130 Kč, snížené 70 Kč.

1. a 2. srpna - Čertovské slavnosti. Ukázka pekelných řemesel, divadelní a hudební vystoupení, rohatý sokolník a lukostřelec, celodenní rej bytostí pekelných… Sobota od 9 do 22 hodin, neděle od 9 do 18 hodin. Vstupné: 150 Kč, snížené 90 Kč. Opravdoví čerti mají vstupné zdarma.

12. srpna - Pozorování perseid. Večerní prohlídka prodloužena do noci. Foťáky, dalekohledy a baterky s sebou. Od 19 do 1 hodiny. Vstupné: 70 Kč, snížené 40 Kč.

22. srpna - Trosecký širák. VIII. ročník festivalu trampských písní. Občerstvení zajištěno, teplé oblečení s sebou. Západy slunce bývají na Troskách úchvatné, doporučujeme vzít si s sebou fotoaparáty, dalekohledy a raději i baterky. Hvězdná obloha je velmi pěkně viditelná, je zde minimální světelné znečištění. Kiosek s občerstvením bude v provozu na všech akcích. Akce s programem se nekonají pouze za velmi nepříznivého počasí. Více info na: facebook.com/shtrosky, tel. 481 313 925, trosky@npu.cz nebo na www.hrad-trosky.eu. Akce od 18 do 2 hodin. Vstupné: 150 Kč, snížené 100 Kč.

Více informací na www.hrad-trosky.eu


Nový památkový okruh otevírají na Grabštejně

Návštěvnická sezóna na Grabštejně začne 1. dubna a už ten víkend si budou moci návštěvníci prohlédnout nový prohlídkový okruh. „Jeho dominantou je socha hradní patronky svaté Barbory. Navíc je to to prohlídka zkrácená, takže vhodná i pro rodiny s dětmi,“ zve kastelánka Iva Bártová. „Na hlavní prázdniny připravujeme ještě speciální okruh zaměřený na sklepení, který se bude věnovat nejstarším dějinám hradu,“ dodává.

6. dubna - Velikonoce na Grabštejně. Druhý ročník alternativní možnosti trávení svátků jara - Velikonoc. Čekají vás tematicky laděné prohlídky velikonočně vyzdobeným hradem s kostýmovanými průvodci, výtvarné dílny, kde si budete moci vyzkoušet oblíbené vykrajování a zdobení perníčků, pletení pomlázek, výrobu vrbových píšťalek, dekorace z proutků, vejdunků i dalších tradičních materiálů.

18. dubna - Mezinárodní den památek a sídel  - Výstava "25 let demokratické péče o památky". Den věnovaný čtvrtstoletí obnovy SH Grabštejn. V letošním roce slaví hrad Grabštejn 25 let od počátku své poslední rekonstrukce a naplňuje tak zcela jedno z hlavních mediálních témat NPÚ pro letošní rok - a to "25 let demokratické památkové péče". Formou moderované besedy nás od 14:00 ve Velkém sálu východního křídla seznámí hlavní aktéři hradní obnovy s mnohdy nelehkým děním během posledních více než dvou dekád. (Seznam pozvaných, kteří nabídku k účasti přijali, bude průběžně aktualizován.) Poté se přesuneme do Návštěvnického centra v půdním prostoru nad východním křídlem, kde proběhne vernisáž výstavy "Grabštejn v době nedávné aneb od ruiny k národní kulturní památce".

29. května - Noc kostelů. Chcete-li vidět z Grabštejna to nejdůležitější a nejkrásnější, přijďte na Grabštejn během noci kostelů – průvodkyně vás nejen zevrubně seznámí se všemi nuancemi souvisejícími s kaplí sv. Barbory, jejíž atmosféru si budete moci vychutnat o poznání déle než na běžných prohlídkách, ale zavede vás i do expozice se sochou svaté Barbory, původní gotické sochy hradní patronky z pol. 15. století, kde budete mít příležitost užít si kouzlo této památky v netradičním večerním čase. Čas strávený v kapli vám zpříjemní svým zpěvem sólista Opery ND pan Luděk Vele.

(Vstupné jako na běžnou prohlídku: 100,-/70,- Doba trvání: cca 50 minut)

31. května - Den dětí na Grabštejně. Den věnovaný těm nejmenším - počínaje možností projít hrad s pohádkovou postavou (kostýmovaným průvodcem) přes nabídku venkovních herních aktivit až po výrobu postavičky Jiřího Mehla ze Střelic a dalších drobností v návštěvnickém centru v prostoru půdy východního křídla. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na hrací a kreslící koutky, galerii zachycující historická zobrazení hradu od dob starších po nedávné období.

19. června - Oslava letního slunovratu. Druhý ročník kladoucí důraz na zvláštní den, který se v naší zeměpisné šířce může pochlubit nejkratší nocí z celého roku. Letos můžete očekávat velkolepý příjezd družiny Jiřího Mehla ze Střelic na koních, k průvodu vycházejícímu z Chotyně se také sami můžete připojit.

Pojďte si s námi tuto "krátkou-dlouhou noc" užít za doprovodu kapel Tyvoleježišpočkej a Bags. Celou akci vám ještě zpříjemní vystoupení provazochodců a efektní fireshow. Večerní program bude navíc doplněn o netradiční prohlídku -  interiéry hradu budete mít možnost projít v netradičním sledu a bez průvodce! Pokud tedy Grabštejn chcete „zažít jinak“, je tato jedinečná příležitost pro vás tou pravou.

29. června - Vernisáž nová trasy "SKLEPY". Vernisáž nové trasy, která vznikla oddělením od stávající. Rozšíření stávající trasy o nové prostory. První návštěvníci novou trasu uvidí od 1. července.

1. července – 31. srpna - Svatá Barbora. Během letních prázdnin vás hradními interiéry několikrát denně vždy od úterý do neděle provede svatá Barbora, pod jejímž vedením budete plnit úkoly. Tím máte možnost získat jeden z klíčů, jenž vám pomůže otevřít 13. komnatu.  Navíc první červencový víkend je věnován dětem během tzv. Letohrádek a o prvním srpnovém víkendu si děti mohou vyzkoušet historická řemesla v rámci Řemeslného jarmarku.

4. a 5. července - Letohrádky. Prohlídky hradu s kostýmovanými průvodci, bohatý doprovodný program (hudba, divadlo, žonglérská čísla a vystoupení zvířat z Veterinární základny Chotyně, stánky s dobrotami i drobnými suvenýry). Pro cizince cizojazyčné texty k prohlídce hradu.

11. července, 25. července - Večerní prohlídky. Prohlídky hradu v rámci projektu "Otevřte 13. komnatu" v netradičním večerním čase a s dalšími "tajemnými" postavami – tentokrát na motivy snímku „Čert ví proč“, který se natáčel mimo jiné i na Grabštejně.

1. a 2. srpna - Grabštejn: Řemeslný jarmark na Grabštejně. Obnovení zašlé tradice - tak lze jednoduše zachytit "to hlavní" týkající se letošního historického jarmarku. Nejen, že uvidíte produkty tradičních řemesel a budete moci přihlížet jejich výrobě, ale dokonce si je sami budete moci vyzkoušet. Budete mít možnost se na nádvoří hradu setkat s kovářem, košíkářem, drátenicí i rytíři (historickým šermem).

1. – 30. srpna - Výstava „Franz Clam-Gallas: Pocta šlechtici ducha a muži činu“. Úspěšnou putovní výstavu budete moci zhlédnout i na jednom z hradů, jež dříve byly v majetku F. Clam-Gallase – a to na Grabštejně v Návštěvnickém centru i ve schodišťové galerii k němu vedoucí.

Na své si přijdou i německy mluvící návštěvníci, neboť výstavu máme přislíbenu v obou jazykových mutacích.

22. srpna - XXIII. Benefiční koncert. Giuseppe Verdi: Rigoletto.

29. srpna - Hradozámecká noc. Letošní Hradozámecká noc bude ve znamení velké přestavby. Ne že by snad hrad sám byl během ní přestavován, ale spolu s dr. Jiřím Mehlem ze Střelic budete mít možnost prožít ještě jednou renesanční dobu a atmosféru největší stavební změny, jíž hrad v novověku prošel. A na závěr prohlídky vás čeká ochutnávka renesanční speciality!

5. a 6. září - Festival slova + EHD. Dny evropského (kulturního) dědictví: Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet si nahazování omítky, případně rytí sgrafit, čeká je i prohlídka běžně nepřístupných prostor a poučený výklad s důrazem na poznání týkající se hradu Grabštejna.

Festival slova je nově vznikající tradicí, jež má návštěvníkům přiblížit slovo v různých jeho podobách – formou divadelních představení, recitace či písní a čtení divadelních souborů i jednotlivců z blízka i daleka.

Více informací na www.hrad-grabstejn.cz.


Lemberk slaví 20 let od kanonizace svaté Zdislavy

Rok 2015 se pro zámek Lemberk nese ve znamení oslav 20 let od kanonizace svaté Zdislavy. Oficiálně budou oslavy zahájeny 1. května v Bazilice minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí slavnostní bohoslužbou a následně historickým průvodem směřujícím ke Zdislavině studánce. Po požehnání studánky se historický průvod přesune na Bredovskou zahradu u zámku Lemberk, kde bude samotná slavnost pokračovat bohatým kulturním programem včetně „Svatozdislavského benefičního koncertu“, jehož výtěžek bude věnován Hospicové péči sv. Zdislavy v Liberci. Akce věnované Zdislavě budou na zámku probíhat celou sezónu. Kromě toho bude od června na Lemberku zpřístupněna nová expozice ve 2. patře, která se zaměřuje na prezentaci vývoje nábytkových stylů.

4. – 6. dubna - Velikonoce na zámku. Prohlídka velikonočně vyzdobeného clam-gallasovského apartmá včetně zámecké kaple. Ukázka velikonočního slavení a zvyků šlechty. Prohlídky s průvodcem.

17. dubna - Mezinárodní den památek a historických sídel – Slavnostní odhalení pamětní desky. Slavnostní odhalení kopie pamětní desky věnované památce zesnulých vojáků z Prusko-rakouské války, kteří zemřeli v roce 1758 na zámku Lemberk a byli pochování v nedalekém lese. Protože se původní pamětní deska z roku 1907 nedochovala a výklenek po ní zůstal na vstupní bráně prázdný, nechala správa zámku v roce 2014 zhotovit podle dochované dokumentace její kopii, kterou slavnostně odhalí k Mezinárodnímu dni památek a historických sídel.

Slavnostní odhalení se uskuteční v 11.00 hodin u vstupní brány zámku.

18. dubna - Mezinárodní den památek a historických sídel - Mimořádné zpřístupnění středověké věže. Mimořádné zpřístupnění středověké věže. Věž bude otevřena po celý den 9 - 15 hodin. 

1. května - Svatozdislavský benefiční koncert – 15. ročník. Tradiční charitativní komponovaný pořad plný hudby a poezie (letos v duchu klasiky), pořádaný k uctění památky a odkazu svaté Zdislavy z Lemberka. Výtěžek koncertu bude věnován Hospicové péči sv. Zdislavy v Liberci. Začátek ve 14 hodin, společenský sál ve 2. patře.

1. – 3. května, 8. – 10. května - Mimořádné zpřístupnění středověké věže. Mimořádné zpřístupnění středověké věže. Věž bude otevřena po celý den od 9 do 16 hodin. 

1. května – 31. srpna - Výstava Zdislava jako historická osobnost.

Panelová výstava věnovaná životu a skutkům Zdislavy z Lemberka ve výstavní síni zámku.

11. května - Přednáška „Vývoj zdislavského kultu“. V rámci pravidelných přednášek Společnosti přátel historie města Jablonného v Podještědí přednáší kastelánka zámku Lemberk Renata Černá. Začátek v 17 hodin v zasedací místnosti radnice.

24. května - Svatodušní bohoslužba. Tradiční svatodušní bohoslužba v zámecké kapli Seslání Ducha svatého. Začátek bohoslužby v 18 hodin.

30. května - Zdislavská pouť - Zpřístupnění Zdislaviny světničky poutníkům. Mimořádné zpřístupnění Zdislaviny světničky poutníkům s možností modlitby a rozjímání. Světnička bude otevřena po celý den od 9 do 17 hodin.

30. května - Zdislavská pouť - Mimořádné zpřístupnění středověké věže. Mimořádné zpřístupnění středověké věže. Věž bude otevřena po celý den od 9 do 17 hodin.

2. června - Zpřístupnění nového prohlídkového okruhu. Trvalé zpřístupnění nového prohlídkového okruhu zaměřeného na vývoj uměleckých stylů od konce 18. století. Prohlídkový okruh bude zpřístupněn bez průvodce.

1. - 12. července, 11. – 23. srpna - Prázdniny na věži - Mimořádné zpřístupnění středověké věže. Mimořádné zpřístupnění středověké věže, z níž je výhled do širokého okolí. Věž bude otevřena po celý den od 9 do 16.30 hodin. 

12. září - Dny evropského dědictví - Noční prohlídky zámku s živými obrazy. Netradiční prohlídky zámku, které budou vedeny po stejné trase, na které již v roce 1882 provázel vrátný hraběte Eduarda Clam-Gallase. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout „rytířský sál, pijárnu, sál bajek, kuchyň, zámeckou kapli, komnatu paní Zdislavy a hlásnici.“ Netradiční prohlídka zámku bude navíc obohacena o půdní prostory. Akce od 9 do 22 hodin. Jednotlivé časy prohlídek budou stanoveny na pokladně.

Více informací: www.zamek-lemberk.cz


Zákupy vystavují obraz z chlebového těsta

Zákupy uvítají návštěvníky novou pokladnou a také rozšířeným prodejem suvenýrů a dárkových předmětů, pro velký zájem je prodloužena výstava Zapomenuté zámky, k níž bude v prodeji i tištěný katalog. Na Velkém okruhu bude po celou sezónu k vidění unikátní dílo ze skla Nebesa nad postel od nizozemského designéra Hanse van Bentema. Před letními prázdninami bude na základní prohlídkovou trasu umístěn po mnoha desítkách let unikátní panoramatický obraz zámku Ploskovice vyrobený z chlebového těsta, který prošel náročným restaurováním. První návštěvníky Zákupy přivítají 4. dubna.

4. – 30. dubna - Strašidelné sklepení. Výstava strašidelných bytostí (drak, hejkal, divoženky, vodník atd.), instalovaná v části zámeckého sklepení. Vhodné pro rodiny s dětmi, bez průvodce, délka individuální cca 15 minut.

16. května - Císařské slavnosti.

23. a 24. května - Tvoříme duší. Letos si připomínáme jubilejní X. ročník tradičního prezentačního setkání umělců se zdravotním postižením, spojený přímo se zákupským zámkem; akce se koná na nádvoří zámku a je doprovázena kulturním programem (hudební a taneční vystoupení, prodej rukodělných výrobků chráněných dílen).

20. června - „Zámecké perličky“ – výběr ze slavných divadelních scén. Oživené večerní prohlídky vybraných prostor zámku v podání členů Divadelního souboru Havlíček Zákupy na téma „Svatojánský čas a láska“ (Romeo a Julie, Zkrocení zlé ženy, Sen noci svatojánské). Prohlídky v čase 18 - 22 hodin. Pro velký zájem doporučujeme předchozí rezervaci na tel.: 487 857 278

1. července – 31. srpna - Prohlídky s princeznou. Prohlídka s princeznou je zkrácená prohlídka interiérů zámku určená dětem do 10 let v doprovodu dospělých. Průvodkyně, oblečená v kostýmu princezny, si s dětmi vypráví, dává jim hádanky a nechává děti hledat plyšové medvídky poschovávané v zámeckých pokojích. Cílem je, aby se děti prohlídky aktivně účastnily a nemusely jenom mlčky naslouchat průvodcovskému textu pro dospělé, který mnohdy ani nemohou chápat. Délka, rytmus prohlídky i informace jsou těmto malým návštěvníkům přizpůsobeny. Časy prohlídek: 10:30 a 14:30 hod. Pro velký zájem je nutná předchozí rezervace vstupenek na tel. 487 857 278.

8. srpna - Výstava ohařů v parku.

Více informací na www.zamek-zakupy.cz

 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.