Filmový víkend 2017 je za dveřmi

Turnovské letní kino se již po šesté stane dějištěm víkendového filmového maratónu. Akce se letos uskuteční 11. – 13. srpna a opět se můžete těšit na šestici pečlivě vybraných filmových hitů tematicky rozdělených do dvou nocí. Páteční noc bude legendární, sobotní pak zběsilá. Z programu si vybere každý!

Program

Král Artuš: Legenda o meči
Páteční večer, potažmo celý Filmový víkend zahájíme akčním fantasy snímkem režiséra Guye Ritchieho. Obří plátno letního kina a zvukový systém se budou moci předvést v nejlepším světle hned na začátku filmu, kdy nás čeká vizuálně možná nejlepší úsek celého víkendu. Film vypráví klasický příběh od Artušova dětství, které není ani trochu jednoduché a nic se nezmění ve chvíli, kdy se mu podaří vytáhnout slavný meč Exkalibr z kamene.

Zajímavost: Ve filmu si všimněte zajímavého hereckého obsazení, poznáte Davida Beckhama?

Hrají: Charlie Hunnam, Astrid Bergès-Frisbey, Jude Law a další

 

Loupež ve velkém stylu
K létu patří komedie. A pokud se rovnou jedná o jednu z nejlépe hodnocených tohoto roku s kultovním přesahem v podobě tří hereckých filmových legend, kterým je všem přes 80 let, film nemůže na Filmovém víkendu chybět. Po Králi Artušovi se tedy v pátek pokusí parta tří seniorů vyloupit banku. A je rozhodně na co se těšit.

Zajímavost: Film je inspirován skutečnými událostmi z Londýna, kde si čiperní důchodci v roce 2015 odnesli šperky za 7,5 miliardy korun.

Hrají: Morgan Freeman, Michael Caine, Alan Arkin a další

 

Logan: Wolverine
Rok 2017 nám přinesl a ještě dozajista přinese spoustu zajímavých filmů. Pokud bychom ale měli vybrat ten nejlepší, poslední jízda legendárního Wolverina by byla zajisté v úzkém výběru. Hugh Jackman se se svou životní rolí loučí ve velkém stylu filmem, který z řady X-Men filmů geniálně vybočuje. Uvidíte v závěru páteční noci.

Zajímavost: Představitel Wolverina Hugh Jackman se s tímto filmem se svou rolí loučí. Jako svého potencionálního nástupce navrhl Toma Hardyho.

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook a další

 

Baby Driver

Akční hit léta se spoustou rychlých aut, zahájí ve zběsilém tempu sobotní noc. Nenechte si ujít parádně hodnocený příběh talentovaného řidiče, který zajišťuje zločincům únik z místa činu. Režisér Edgar Wright slibuje originální práci s hudbou a množství netuctové akce.

Zajímavost: Pokud ve filmu nezní žádná hudba, můžete v pozadí slyšet jemné zvonění (porucha sluchu, kterou trpí hlavní hrdina).

Hrají: Ansel Elgort, Lily James, Kevin Spacey, Jamie Foxx a další

 

Pobřežní hlídka
Druhým filmem sobotní noci bude neúnavná komedie, která na správném filmovém festivalu nemůže chybět. Ve snímku nebude chybět legendární Mitch Buchannon, kterého po Davidu Hasselhoffovi ztvární Dwayne Johnson. Seriálový fenomén se dočkal svého celovečerního filmu, nicméně nemá jít o oslavu své předlohy, spíše o popíchnutí této legendy.

Zajímavost: Pro film bylo zamýšleno, že se v něm mihnou i původní hvězdy seriálu David Hasselhoff a Pamela Anderson. Sledujte proto snímek pozorně.

Hrají: Dwayne Johnson, Zac Efron, Alexandra Daddario, Zac Efron a další

 

Strážci Galaxie Vol.2

Filmový víkend 2017 uzavřeme dalším adeptem na film roku. Řádná sci-fi komedie nezklame nikoho z fanoušků světa MARVEL. Star-Lord se vrací na plátna kin společně se svými věrnými přáteli a už podruhé bude zachraňovat galaxii.

Zajímavost: Ačkoli Rocketovi propůjčil svůj hlas Bradley Cooper, na scéně hraje mývala Sean Gunn, který ve filmu (plně) hraje Kraglina. Dle hercových slov to bylo náročné a zvláštní, když se obě postavy sešly v jedné scéně.

Hrají: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper a další


Oba večery bude areál letního kina otevřen již od 19 hodin a na první příchozí čekají drobné dárky. Samotný filmový program bude zahájen přibližně ve 21 hodin. Všechny filmy budou promítány v původním (anglickém) znění s českými titulky.

Během obou nocí na vás čeká také tradičně bohaté občerstvení v podobě grilovaného masa, svijanského piva a exkluzivně nově i destilátů Tatratea. V obou večerech také proběhne losování o zajímavé ceny, mezi nimi například topné obrazy s tématikou promítaných filmů.

Vstupenky si můžete za zvýhodněnou předprodejovou cenu zajistit již nyní.

Doprovodný program

Se společností SUNDISK jsme pro vás připravili možnost doprovodného programu na sobotní odpoledne, který filmové zážitky z obou nocí obohatí o sportovně-rekreační aktivity v nádherné přírodě Českého ráje. Pro návštěvníky jsou letos připraveny tři aktivity, které na sebe mohou krásně navazovat.

Za 250 Kč si můžete zapůjčit koloběžku a proti proudu řeky se vydat po cca 9 km dlouhé cyklostezce na Žlutou plovárnu. Tam nasednete do kanoe (pro dvě nebo tři osoby) a malebným údolím řeky Jizery se za necelé čtyři hodiny poklidným tempem vrátíte zpět do Dolánek.

Za 200 Kč bude možné vyzkoušet si na Žluté plovárně i tamní lanové centrum, konkrétně tři jeho překážky. A perličkou celého programu je novinka v podobě zapůjčení paddleboardu přímo v kempu v Dolánkách na 20 minut za 60 Kč. Jedná se o světový trend posledních let, který zajisté stojí za vyzkoušení.

Ubytování

Nejste zdejší? Nezoufejte! Vezměte stany a spacáky, zajištěn je kemp, který se nachází přibližně dva kilometry od areálu letního kina v údolí řeky Jizery. Právě tam si budete moci v rámci doprovodného programu během sobotního odpoledne udělat výlet na koloběžkách, třeba proti proudu řeky na Malou Skálu. Tam bude možné zapůjčit si loďky a prolézt tamní lanové centrum.

Další informace a předprodej vstupenek naleznete na www.filmovyvikend.cz

Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.