Filmové premiéry v únoru: Padesát odstínů Vetřelce a Teorie všeho

Únor bude v kině Sféra doslova nabitý filmovými novinkami a premiérami. Padesát odstínů šedi u nás diváci uvidí jako jedni z prvních, chystáme totiž půlnoční premiéru spojenou již tradičně s odpovídající atmosférou. Druhou lahůdkou bude Horror Night, tentokrát se sci-fi klasikou Vetřelec v režisérském sestřihu. Angelina Jolie pak představí svůj režisérský debut Nezlomný a Colin Firth ukáže vlastní verzi Jamese Bonda. České filmové vody nakonec pročísne drama Kobry a užovky.

Hned ve čtvrtek 5. prosince jde do kin po celé republice včetně kina Sféra v Turnově nové velkolepé sci-fi sourozenců Wachovských – Jupiter vychází, v hlavních rolích s Milou Kunis a Chaningem Tatumem. Ten týden stihneme ještě jednu novinku, tentokrát v režií Angeliny Jolie. Nezlomný je příběh o slavném sportovci, který to dotáhl až do amerického olympijského týmu na hry v Berlíně v roce 1936, kde mimo jiné ohromil i Hitlera. O pár let později skončil jako člen posádky amerického bombardéru operujícího v jižním Pacifiku v zajateckém táboře.

Polovina února bude patřit velmi očekávané filmové adaptaci nejslavnější knihy posledních let. Půlnoční premiéra Padesáti odstínů šedi je nachystaná na čtvrtek 12. února minutu po půlnoci. Do kina tedy přijďte ve středu kolem jedenácté večer a vychutnejte si atmosféru blížícího se Valentýna.

Že by mohl být Colin Firth vynikající v roli tajného agenta, si dokáže představit jen málokdo. Režisér Matthew Vaughn mezi takové snílky naštěstí patří, protože bez toho by neměl film Kingsman: Tajná služba zdaleka tak dokonalý náboj. Hvězdně obsazená akční dramedie je o supertajné britské špionážní službě, která má pevný počet agentů. Za každého, kdo (většinou nedobrovolně a bolestně) odejde, nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě.

Sci-fi fanoušci už jistě zaznamenali informaci, že do kin se v únoru v Česku poprvé od 80. let chystá Vetřelec. Dnes už kultovní klasika navíc digitálně remastrovaná a v režisérském sestřihu by neměla na velkém plátně uniknout žádnému nadšenci. Na vetřelčí Horror Night vás zve kino Sféra v pátek 20. února.

V druhé polovině února stihneme ještě tři filmové novinky. První z nich je šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii s názvem Big Eyes.

Pak následuje česká novinka Kobry a užovky s hlavními protagonisty Matějem a Kryštofem Hádkovými. Matěj Hádek v roli Užovky je ztracen ve svém vlastním životě, je mu už skoro čtyřicet, nemá holku ani práci a cítí poslední šanci se sebou něco udělat. Jeho bratr Kobra je feťák a magor bydlící s věčně opilou matkou. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole.

Únor završí Teorie všeho, dojemné drama vyprávějící o vztahu geniálního fyzika Stephena Hawkinga, kterého připoutalo na vozík zákeřné ochrnutí nervového systému, a jeho oddané manželky.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.