Filmové premiéry v říjnu: Muž na laně a Tom Hardy v dvojroli mezi mafiány

Počasí sice ještě přeje podzimním procházkám, ale nemilosrdně se blíží dlouhé večery a nevlídné sychravo, a to je pak ten správný čas přijít do kina a už  z něj prakticky nevylézat. Říjnová premiérová nabídka téhle taktice nepochybně přeje. Na co se tedy můžeme těšit? Kromě Marťana, který odstartoval už minulý týden, jsou v nabídce dobrodružný fantasy film s Hughem Jackmanem, velkolepý horor Purpurový vrch, mafiánský snímek Legendy zločinu, ale také kultovní filmy Návrat do budoucnosti v remasterované verzi.

Tento týden startují v kinech hned dva očekávané filmy, naštěstí každý úplně jiného žánru. Prvním z nich je Pan, dobrodružný fantasy příběh Petra Pana s Hughem Jackmanem v roli Černovouse. Kdo by zažil raději trochu napínavých, až nervy drásajících okamžiků, měl by zajít na novinku Muž na laně, kterou natočil legendární režisér Robert Zemeckis podle skutečného příběhu člověka, jenž přešel po laně mezi mrakodrapy Světového obchodního centra v New Yorku.

Sportovní fanoušky jistě potěší zfilmovaný příběh cyklisty Lance Armstronga nazvaný The Program: Pád legendy. Zároveň s ním má premiéru i nefalšovaný mafiánský thriller Legendy zločinu na motivy tajné historie šedesátých let, které přinesly pochybnou slávu dvojčatům Krayovým. Dvojroli si ve filmu zahrál Tom Hardy. 

Jen málo fanoušků by si nechtělo znovu užít některé z kultovních snímků filmové historie znovu na velkém plátně. Milovníci sci-fi klasiky Návrat do budoucnosti mají v říjnu jedinečnou příležitost. První dva díly legendární trilogie jdou do kin přesně v den, do kterého se v druhém filmu cestuje jako do budoucnosti, tedy 21. října 2015.

V druhé polovině října pak přijde na řadu akční fantasy s Vinem Dieselem Poslední lovec čarodějnic a pokračování skvělého hororu Paranormal Activity: The Ghost Dimension. Měsíc skvělých filmů pak uzavře drama o idealistické agentce FBI, která vytáhne na hranicích USA a Mexika do boje s drogami. V hlavní roli ve filmu Sicario: Nájemný vrah se představí okouzlující Emily Blunt. 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.