Filmové premiéry v říjnu

V říjnu kino Sféra rozhodně nepolevuje a vedle standardních projekcí pro vás přichstalo speciální akce. Hned na začátku října nás čeká druhý koncert v rámci Metalového podzimu ve Sféře, který dokumentuje koncert americké kapely Slipknot v Mexiku. Následující den se koná v této sezóně první Dámská jízda, na kterou jsme vybrali romantickou komedii Který je ten pravý? a především odstartujeme abonentní řadu Opery v kině a to s Rossiniho Popelkou.

Sféra se letos navíc zapojila do European Art Cinema Day a nabídne vám dokonce v předpremiéře dva snímky. (Více o festivalu již brzy). V neposlední řadě nás čeká speciální Halloweenská Horror night, která začně již o páté odpolední a za jediný večer nabídne hned tři hororové snímky, mimo jiné remake Spielbergova To.

 

TIP SFÉRY

Blade Runner 2049

Pokračování kultovního sci-fi s H. Fordem a R. Goslingem.

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný.

pátek 6. 10. - 22.00 hod. 2D (130 Kč)
neděle 8. 10. - 19.30 hod. 3D (150 Kč)
čtvrtek 12. 10. - 19.30 hod. 2D (130 Kč)
pátek 13. 10. - 19.30 hod. 3D (150 Kč)

VSTUPENKY

 

PRO MILOVNÍKY ADRENALINU

Hora mezi námi 

Kate Winslet a Idris Elba v nemilosrdném boji o život.

Co kdyby váš život závisel na cizím člověku? Alex je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem, lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. 

neděle 8. 10. - 17.00 hod. (120 Kč)
sobota 14. 10. - 17.00 hod. (120 Kč)

VSTUPENKY

 

DÁLE DOPORUČUJEME

Sněhulák 

Filmová adaptace severského krimi thrilleru Jo Nesbøa.

Harry Hole je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro vždy vedou k úspěchu, na straně druhé se však jedná o nezodpovědného alkoholika s tolika prohřešky, že je už dál nechtějí přehlížet nejen jeho nadřízení, ale ani jeho přítelkyně Rachel, s níž se právě rozešel. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, který by ho přivedl na jiné myšlenky. Ke smůle jedné ženy, která zmizela uprostřed noci ze svého domu a o pár dní později byla nalezena brutálně zavražděná, se Harry právě dočkal. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát a že si dost možná už párkrát takhle hrál i v minulosti. A že ho to baví čím dál víc a nehodlá s tím přestat. Přestože Harrymu v pátrání pomáhá brilantní mladá vyšetřovatelka Katherine Bratt, nepřestávají policisté tahat za kratší konec. Záplava domnělých i pravých stop a hned několik podezřelých vytvářejí pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky.

sobota 14. 10. - 19.30 hod. (120 Kč)
sobota 21. 10. - 19.30 hod. (120 Kč)
neděle 22. 10. - 17.00 hod. (120 Kč)

VSTUPENKY

 

DÁLE DOPORUČUJEME

Earth: Den na zázračné planetě

Předpremiéra v rámci European Art Cinema Day 2017

Nejnovější snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců Zázračné planety, představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu, která usměrňuje svého hravého potomka; rodinu vorvaňů, s oblibou pospávající ve svislé poloze; lenochoda toužícího po lásce a mnoho dalších. Během jediného dne putujeme spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. V každém koutě Země nacházíme fascinující obyvatele, k jejichž dobrodružstvím se díky revoluční technologii dostáváme blíže, než jsme si kdy dokázali představit.

Proč na tento film?
"Filmaři z BBC už dostkrát předvedli, že dokážou zachytit zázraky přírody lépe než kdokoliv jiný. Na projekci filmu Earth: Den na zázračné planetě jsme tedy vyrazili s přesvědčením, že nás asi těžko něčím zásadním překvapí. To jsme se hodně spletli. Viděli jsme něco, co tady ještě nebylo: strhující film o naší planetě, který dokonale využívá možnosti velkého plátna. Škatulka dokument se pro tenhle film opravdu nehodí, chvílemi je to totiž drama, chvílemi romantická komedie, někdy western a celou dobu skvělý rodinný film. Plochu pouhé hodinky a půl zvládli tvůrci napěchovat neuvěřitelným množstvím „zázraků“ tak přirozeně, poutavě a vizuálně dokonale, že i největším cynikům z nás spadla brada. Všechny ty divoké šelmy v Keni, plazi na tichomořských ostrovech, pandy v čínské džungli, zebry v Botswaně, medvědi, žirafy, vorvani, lenochodi, tučňáci, kolibříci, myšky, sovy, opičky a nakonec i člověk se ve finále slévají do jediné ódy na život, která rozesměje každé dítě a dojme dospělého.“ - Jan Noháč, Aerofilms

neděle 15.10. - 17.00 hod. (100 Kč / 80 Kč děti, studenti a senioři

VSTUPENKY 

(Dokument promítneme s českým komentářem Ivana Trojana)

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.