Filmové premiéry v květnu: Šílený Max, horor Poltergeist a česká komedie s Ondřejem Vetchým

V květnu se s filmovými premiérami roztrhl pytel a na své si přijde každý, protože žánry se to jenom hemží. Hned začátkem května přijde pravé nefalšované sci-fi Ex Machina, pak se v polovině měsíce přidá ještě Šílený Max. Kdo má raději komedie, ten se může těšit na českou novinku s Ondřejem Vetchým Život je život nebo na Den blbec z hollywoodské produkce. Nezapomínáme ani na Horror Night, tentokrát velkolepě rovnou ve 3D promítáme remake klasiky Poltergeist. Prostor dostane i katastrofický film San Andreas a George Clooney v záhadné Zemi zítřka. Kromě čerstvých novinek tu jsou ale samozřejmě stále ještě Avengers: Age of Ultron.

Sci-fi, horor a Země zítřka

Ex Machina

Sci-fi drama Ex Maxina se dívá na roboty s umělou inteligencí trochu jinak než nedávný film Chappie. Co se stane, až student Caleb zjistí, že není jen na výletě, ale stal se součástí experimentu? Geniální vědec Nathan ho seznámí s přátelskou dívkou Avou, unikátním robotem, a bude pozorovat, co se stane. Jenže Caleb neví o výzkumu tak úplně všechno.

Ex Machina v kině Sféra: čtvrtek 7. května od 19.30 hodin, pátek 8. května od 19.30 hodin


Šílený Max: Zběsilá cesta

Režisér George Miller se rozhodl pojmout pokračování Šíleného Maxe skutečně ve velkém stylu. Novinka s podtitulem Zběsilá cesta spojí osudy Toma Hardyho a Charlize Theron v nelítostné poušti, kde narazí na po zuby ozbrojeného elitního Imperatora Furiosu. A bude to drsné.

Šílený Max: Zběsilá cesta v kině Sféra: čtvrtek 14. května od 19.30 hodin, pátek 15. května od 19.30 hodin, čtvrtek 21. května od 19.30 hodin


Poltergeist

Na Horror Night se tentokrát budete bát trojrozměrně, přepracování klasického hororu Poltergeist jde do kin rovnou ve 3D. Legenda žánru se prostě vrací v plné parádě.

Poltergeist v kině Sféra: pátek 22. května od 22 hodin, neděle 24. května od 17 hodin


Země zítřka

George Clooney se na konci května vydá hledat záhadný Tommorowland, ztracený kdesi v čase a prostoru. Co na tomto místě bude muset vykonat, změní navždy celý svět i hlavní hrdiny samotné.

Země zítřka v kině Sféra: sobota 30. května od 19.30 hodin, neděle 31. května od 17 hodin

Katastrofy a vraždy se budou dít i v květnu

San Andreas

V katastrofickém dramatu San Andreas se pokouší Dwayne Johnson zachránit svou dceru z pekla způsobeného probuzeným tektonickým zlomem přímo v Kalifornii. Silné zemětřesení tu způsobilo doslova peklo na zemi.

San Andreas v kině Sféra: čtvrtek 28. května od 19.30 hodin, pátek 29. května od 19.30 hodin


Dítě číslo 44

Jak se z prominentního válečného hrdiny a tajného sovětského agenta stát nezákonným vyšetřovatelem podivné série vražd? Uvidíte v novince Dítě číslo 44. Když se pak ukáže, že jsou to vraždy rituální, začne se smyčka utahovat i kolem hlavních hrdinů. V novém dramatu září Tom Hardy a Gary Oldman.

Dítě číslo 44 v kině Sféra: neděle 30. května od 17 hodin, neděle 31. května od 17 hodin


Zabijáci

Trochu klišé, ale je tu další severská detektivka. Tentokrát ji Dánové nazvali jednoduše, Zabijáci. Vyšetřovat se bude dvacet let stará série vražd a znásilnění, na rozuzlení ale nebude mít zájem společenská smetánka.

Zabijáci v kině Sféra: sobota 16. května od 17 hodin, neděle 17. května od 19.30 hodin


Jimmyho tančírna

Jimmy Gralton otevřel na irském venkově taneční sál, kde se mohli lidé scházet, diskutovat a hlavně tančit. Jen si zvolil nepříliš vhodnou dobu pro provozování volnomyšlenkářského klubu, Irská občanská válka byla na spadnutí. Nakonec musel Jimmy utéct a teprve po deseti letech cestování se vrací do rodného Irska a chce dát lidem znovu naději. O tom je novinka Kena Loacha Jimmyho tančírna.

Jimmyho tančírna v kině Sféra: sobota 9. května od 17 hodin, neděle 10. května od 19.30 hodin

Vybírat můžete i z komedií všeho druhu

Ladíme 2

Jsou královnami zpěvu a celá Amerika jim leží u nohou. Dokonce mají zazpívat prezidentu Obamovi k narozeninám, jenže pak se něco pěkně trapně pokazí. A kdo jiný by mohl za trapasem stát než Tlustá Amy.

Ladíme 2 v kině Sféra: sobota 16. května od 19.30 hodin, neděle 17. května od 17 hodin


Život je život

A zase je tu jedna z českých komedií, tentokrát v režii Milana Cieslara a s osvědčenými herci jako jsou Tereza Voříšková, Miroslav Táborský, Ondřej Vetchý, Simona Stašová, Marek Taclík nebo Barbora Poláková. Tři dcery, ta šestnáctiletá těhotná, ta nejstarší i s mužem se stěhuje zpět k rodičům a prostřední se lepí na paty naprostí exoti. K tomu manželka nespokojená s dovolenou na Mácháči. Co dodat.

Život je život v kině Sféra: pátek 22. května od 19.30 hodin, sobota 23. května od 19.30 hodin


Den blbec

Oddechová komedie Den blbec je o tom, že vybočit ze zajetých kolejí vás může donutit zdánlivě příšerná událost. Třeba když vás jako bankovního úředníka unese týpek jménem Nappo ve vašem autě spolu se spoustou peněz. Pak přijde Amsterdam, dluhopisy, mafiáni, Kajmanské ostrovy a vy zjistíte, že trocha adrenalinu ještě nikdy nikomu neuškodila.

Den blbec v kině Sféra: sobota 23. května od 17 hodin, neděle 24. května od 19.30 hodin

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.